• 24
    maj
    2023

Chłopcy z Jedynki znowu najlepsi!

W sobotę, 20 maja 2023 roku odbył się V  Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”, zorganizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu oraz Klub Sportowy AZS – AWF Wrocław. Jednym z jego punktów była… wygrana reprezentacji Jedynki (chłopcy 2010 i młodsi) w turnieju piłki ręcznej! BRAWO!

Wśród wielu atrakcji zorganizowany został turniej piłki ręcznej chłopców rocznika 2010 i młodszych. W rywalizacji udział wzięła nasza szkoła oraz SP nr 46, SP nr 76 oraz SP z Żórawiny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’. W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 76, odnosząc wysokie zwycięstwo. W swoim drugim meczu nasi uczniowie zmierzyli się ze Szkołą Podstawową nr 46 i tym razem odnieśli wysokie zwycięstwo. W swoim ostatnim meczu nasi chłopcy spotkali się ze Szkołą Podstawową z Żórawiny. Wynik tego meczu decydował, kto zajmie pierwsze miejsce. Do przerwy nasza reprezentacja przegrywała 2:3, lecz w drugiej połowie zdecydowanie już dominowała, aby ostatecznie wyraźnie wygrać. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się Michał Stefański. Oprócz niego naszą szkołę reprezentowali: Gustaw Nieciąg, Jerzy Białach, Kswaery Podlipny-Załubski, Tomasz Jarmułowicz (z klasy 6A), Szymon Basiński (6B), Tomasz Kobierzycki, Borys Wolfart, Bartłomiej Oracz (7B), Michał Stefański (7A), Piotr Jasiński (5A), Bruno Dziak (5B).