• 28
    lis
    2017

    Bajki bez barier

    W klasach drugich 2 odbywają się  cykliczne spotkania z psychologiem szkolnym.  Podstawą zajęć są bajki  psychoedukacyjne z serii „Bajki bez barier”, traktujące o różnego rodzaju niepełnosprawnościach, np. zaburzeniach mowy, zespole Aspergera, niedosłuchu, niepełnosprawności ruchowej itp. Bajki opublikowane zostały przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Są to krótkie opowiadania, ukazujące w zrozumiały dla dzieci sposób, na czym polegają różnego rodzaju niepełnosprawności. Uczą empatii, otwartości, wrażliwości i tolerancji wobec niepełnosprawnych kolegów i koleżanek.  Bajki te uświadamiają, że każde dziecko, bez względu na to jak wygląda lub na co choruje, potrzebuje akceptacji i kontaktu z drugim człowiekiem.

Skip to content