• 16
  maj
  2016

  4. Dzień Matematyki w Jedynce

  4. Dzień Matematyki w SP1 (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1303) uświetnili w tym roku: Pani Monika Sibielec z wykładem dla klas szóstych na temat: „Kartografii Matematycznej”, Pan Łukasz Durkalec z wykładem dla klas piątych na temat: „Systemów liczbowych w informatyce” oraz Pan Łukasz Damurski zaprosił wszystkich czwartoklasistów do Wydziału Architektury na wykład „Przestrzeń zamknięta na kartce papieru”. Pani Urszula Karbowska przygotowała dla naszych trzecioklasistów wykład na temat: „Matematyka na zegarze elektronicznym”.
  Dziewczynki z klasy 6a (Marta Sibielec i Weronka Majewska) przygotowały wykład dla zainteresowanych uczniów na temat „Zagadkowej matematyki”. Chętni uczniowie klas trzecich brali udział w matematycznej Lidze Zadaniowej przez cały tydzień poprzedzający Dzień matematyki w naszej szkole, a wybrane drużyny klas piątych rozegrały mecze matematyczne. Mecz matematyczny rozegrali również uczniowie klasy 6a ze swoimi rodzicami. Odbył się także Turniej Tabliczki Mnożenia dla uczniów klas czwartych (wyniki i nagrody wkrótce).
  Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym rodzicom i uczniom, ale również wszystkich nauczycielom matematyki.

Skip to content