mar

2c w Panoramie

9 marca klasa 2C odbyła arcyciekawą podróż do przeszłości. Dzieci poznały Panoramę Racławicką. Zaledwie dwoje z całej klasy było tam już wcześniej. Zwiedzanie z panią przewodnik, która ubarwiła obraz opowieścią o dawnych, tragicznych losach wojennych, przemówiło dzieciom do wyobraźni. Maluchy z wrodzoną spostrzegawczością zauważyły analogię między wojnami wtedy i teraz. Nazwiska gen. Tadeusza Kościuszki, malarzy: Jana Styki, Wojciecha Kossaka utkwiły im w pamięci. A także słowo sztafaż, na którym bystre dziecięce oczy wykryły, jakże współczesne, słone paluszki, które ktoś tam niefrasobliwie rozsypał. Był to przyczynek do jeszcze jednej, równie ważnej nauki, o kulturze bycia. To była ciekawa lekcja historii.