gru
    2023

Nasza społeczność szkolna wzięła udziału w VI Pływackiej Sztafecie Charytatywnej, która odbyła  się 17 listopada 2023 r. na basenie szkolnym Szkoły Podstawowej nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju.

Idea sztafety była  piękna i prosta, a  celem była  pomoc podopiecznym Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wszystkie uzyskane pieniądze są przeznaczone na potrzeby podopiecznych hospicjum, m.in. na zakup materiałów medycznych. Cała akcja miała  wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.
    Każde 5zł to jedna długość do przepłynięcia na 25 metrowym basenie. Zebrano około 14.000 zł,  czyli uczniowie czterech szkół: SP 1, SP107, SP 78 oraz SP 84 musieli pokonać 71 kilometrów czyli 2840 długości basenu i zajęło im to około 200 minut.
    Naszą szkołę pięknie reprezentowali: Maja Frąckowiak, Karolina Wdowiak, Maciej Kowalczyk, Jędrzej Kołodziejczyk oraz Elisei Anosov. Dodatkowo nasz uczeń Maciej Kowalczyk udzielił wywiadu TVP 3 odnośnie całej akcji i był w telewizji.
    W imieniu szkoły bardzo dziękujemy szczodrym darczyńcom – Rodzicom oraz naszym wspaniałym uczniom.