Klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim to nie tylko „aż” 5 godzin języka obcego w tygodniu. To również współpraca z Konsulatem Generalnym Niemiec, Instytutem Austriackim, niestandardowe zajęcia, stałe miejsce w rubrykach szkolnej gazetki, większe szanse w konkursach… Zresztą zobaczcie sami!

Co daje intensywne uczenie się języka niemieckiego w SP1 ?

Uczniowie klas dwujęzycznych piszą artykuły do gazetki szkolnej Jedyneczka. I to piszą w języku niemieckim!!! Podziwiamy, na jak wysokim poziomie opanowali język! Autorzy nie tylko szlifują swoją znajomość języka obcego, ale też przekazują innym swoje pasję i pomagają w nauce języka. Artykuły z kącika Deutsches Leseeckchen można znaleźć w kolejnych numerach naszej gazetki szkolnej. Można je również znaleźć tutaj. Oto one:

Listy o naszej szkole
Dwujęzyczność jest fajna
Uczniowskie próby poetyckie
Wywiady z gwiazdami
Moda – materiał przygotowany przez kandydatów do klasy dwujęzycznej
Plany wakacyjne

Wyniki w nauce

Dawno zostało udowodnione, że intensywne uczenie się języka obcego skutkuje nie tylko dobrą znajomością języka, poprawia pamięć i koncentrację, ale również wpływa na łatwiejsze przyswajanie wiedzy z innych dziedzin. Spójrzcie, jakie wyniki na egzaminach ósmoklasistów uzyskiwali uczniowie z klasy dwujęzycznej:

Świetne wyniki w konkursach

Nasi uczniowie zajmują bardzo dobre lokaty w konkursach języka niemieckiego.
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”:
2. miejsce w województwie i 8. w kraju zajął Aleksander Kuciel z kl. 8c
4. miejsce w województwie i 25. w kraju zajęła Zofia Becińska z kl. 8c
5. miejsce w województwie i 29. w kraju zajęła Magdalena Majka z kl. 8c
11. miejsce województwie i 43. w kraju zajął Szymon Czyż z kl. 5c

VI Międzyszkolny Konkurs Czytania w Języku Niemieckim
Wyróżnienie w kategorii kl. 4-6 otrzymała Jaśmina Łyszkiewicz z kl. 5c
3. miejsce w kategorii kl. 7-8 zajęła Hanna Paszko z kl. 8c

VIII Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Języka Niemieckiego „Bilderidiome” Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Rosłaniec z kl. 8c

Wszyscy laureaci uczą się w klasach z rozszerzonym językiem niemieckim.