E-dziennik

Plan Lekcji

O Szkole

O szkolnej bibliotece można powiedzieć, że to taki szkolny mikrokosmos. Biblioteka zaprasza uczniów na zabawy, konkursy, wspólne czytanie, naukę, pomaganie, ważne rozmowy… Atmosfera przytulności i życzliwości, i trochę także tajemniczości, działa na niektórych jak magnes. Nie ma potrzeby się opierać: odwiedźcie szkolną bibliotekę, to naprawdę dobry pomysł 🙂 Panie bibliotekarki zapraszają!

 • 06
  kwi
  2023

  Banialuki do zabawy i nauki

  W szkolnym konkursie recytatorskim klas młodszych „Banialuki do zabawy i nauki” organizowanym przez szkolną bibliotekę I miejsce zajęła Natalia Mita z kl. 3c, II miejsce zajął Bartłomiej Jabłoński z 2c, III miejsce zajął Miłosz Zawada z kl. 3a.

  Ponadto były wyróżnienia, które otrzymali następujący uczniowie: Julia Stolaś z 2b, Tymon Fijałkowski z 1b, Magdalena Kałka z 1b i Hanna Putyra z 1b

  A co przy tym było zabawy i śmiechu!…

  Czytaj więcej
 • 03
  kwi
  2023

  Bohaterka kwietnia w SP1 – Aleksandra Piłsudska

  W kwietniu bohaterką miesiąca jest Aleksandra Piłsudska.

  Kim była ta niezwykła kobieta i jaki jest jej  związek z Józefem Piłsudskim, można się dowiedzieć z prezentacji na tablicy umieszczonej na korytarzu szkolnym. A potem, sprawdzić swoją wiedzę w grze, wchodząc na wskazany link. Zapraszamy.

  https://learningapps.org/watch?v=pbcpwezda23

  Czytaj więcej
 • 20
  mar
  2023

  Mikołaj Kopernik postacią miesiąca w SP1

  Spośród patronów roku 2023 w marcu zajmujemy się w SP1 w szczególny sposób Mikołajem Kopernikiem – wielkim astronomem, który zrewolucjonizował swoją dziedzinę nauki. O odkryciu Kopernika, o jego życiu traktuje też gra wymyślona przez szkolną bibliotekę. Można w nią zagrać „w realu”, można też w Internecie. Zachęcamy do wejścia na stronę https://learningapps.org/watch?v=pqexmwdtt23 i sprawdzenia swoich wiadomości. Powodzenia!

  Czytaj więcej
 • 20
  lis
  2022

  Z książką mi do twarzy

  Sesja fotograficzna „Z książką mi do twarzy”! Wyjątkowi modele, wyjątkowa aura i wyjątkowa sceneria. To musiało się udać! W dniach 25 i 26 października w promieniach słońca i spadających liści odbyła się sesja fotograficzna. Chętni, a było ich niemało wybrali książki (nowości zakupione w ramach NPRCz) i prezentowali je często w wymyślnych pozach. Zobaczcie jak prezentują się na naszych fotografiach, zapraszamy do galerii na stronie głównej http://sp1.wroclaw.pl/news/9592-2/

   

  Czytaj więcej
 • 03
  lis
  2022

  Konkurs na sztukę pięknego czytania

  W VII edycji konkursu sztuki pięknego czytania (konkurs "Opowieści o ..." z udziałem uczniów klas 4 - 8 odbył się 25 października, a konkurs "Zbaranieć można", dla uczniów klas 2 - 3 odbył się 26 października) wzięło udział 60-ciu uczniów, wspaniale przygotowanych, pięknie czytających, gimnastykujących język i z odwagą stawiających czoła publicznym prezentacjom. Słuchacze nie dość, że mogli poznać wybitne światowe osobowości, to mieli też okazję podziwiać artykulacyjne łamańce w wykonaniu młodszych uczestników. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!

  Czytaj więcej
Skip to content