kwi

Książeczki z mojej biblioteczki – konkurs dla uczniów kl. 1-4

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, do tworzenia ilustracji książkowych. Dodatkową zachętą do aktywnego udziału, niech będzie nagroda – niespodzianka dla najbardziej zaangażowanej klasy.
    Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Łączymy serdeczne pozdrowienia, życząc zdrowia, cierpliwości i szybkiego powrotu do normalności…
    Małgorzata Buska i Barbara Wołek – nauczyciele bibliotekarze SP 1

Regulamin konkursu czytelniczo-plastycznego dla klas 1 – 4 na ilustrację do ulubionej książki, która jest własnością ucznia „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ DOMOWEJ BIBLIOTECZKI”
    1. Cele konkursu:
    prezentacja zdolności plastycznych, rozwijanie kompetencji czytelniczych, umiejętności czytania ze zrozumieniem,
    rozwijanie wyobraźni twórczej, promowanie książek z domowej biblioteki, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach.
    2. Konkurs jest adresowany do uczniów, którzy przeczytali książkę ze swojej domowej biblioteki i chcieliby się nią podzielić z innymi.
    3. Do prezentowanej książki należy wykonać ilustrację w dowolnej technice plastycznej (rysunek, wydzieranka, malunek itp.) lub z wykorzystaniem techniki graficznej (np. Paint).
    4. Praca powinna być wykonana indywidualnie w formacie A3 lub A4.
    5. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące elementy:
    a. estetyka wykonania pracy (0 – 5 pkt.);
    b. pomysłowość i oryginalność pracy (0 – 10 pkt.);
    c. umieszczona na odwrocie pracy informacja o książce zawierająca następujące elementy: nazwisko i imię autora książki, tytuł oraz informacja o autorze pracy nazwisko i imię ucznia i klasa. (0 – 1 pkt.)
    6. Termin nadsyłania prac lub przyniesienia do biblioteki szkolnej ((gdy będzie już otwarta!) obejmuje czas od 17.03.2020 r. do 8.04.2020 r. (lub później, w zależności od rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem).
    7. Prace w formie skanu można przesłać na adres mailowy: mbuska@sp1.wroclaw.pl lub bwolek@sp1.wroclaw.pl.