lis

Wyniki konkursu „Sztuka czytania”

W środę 23 października br. w bibliotece szkolnej odbyła się szósta edycja Konkursu „Sztuka pięknego czytania”. 53 uczniów zaprezentowało swoje umiejętności czytelnicze i …aktorskie w trzech kategoriach wiekowych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke: „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek,
    które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” oraz „Powrót Bartusia czyli co to znaczy po raz drugi”.
    Podczas konkursu uczniowie z klas 4 – 5 mieli okazję wypełnić kartę wyjaśniając znaczenie związków frazeologicznych na podstawie wysłuchanych opowiadań. Wszyscy wywiązali się z zadania znakomicie. Najwięcej i najtrafniej określiła znaczenia poszczególnych powiedzeń Adrianna Adamska z klasy 5d.

Uczniowie z klas 6 – 8 zaprezentowali podczas konkursu mądre „Bajki filozoficzne” Michela Piquemala.

Jury w składzie: Małgorzata Buska, Karolina Chroboczek, Natalia Jankowska, Jacek Kulesza, Zuzanna Rogowiec,
    Barbara Wołek, Dorota Żbikowska, wyłoniło następujących laureatów:
    W kategorii uczniów klas 2 – 3:
    1 miejsce zajęła Ania Sobczak z klasy 2b,
    2 miejsce – Filip Sulich z klasy 3b,
    3 miejsce – Zuzanna Schick z klasy 2c.

Wyróżnienie otrzymała Maja Gutowska z klasy 2c.

Laury w kategorii uczniów klas 4 – 5 otrzymali:
    1 miejsce Jaśmina Łyszkiewicz z klasy 5c
    2 miejsceTomek Kobierzycki z klasy 4c
    3 miejsce Michalina Wysocka z klasy 4b.

Wyróżniono Karinę Kornatowską z klasy 4a.

Spośród czytelników klas 6 – 8 jury doceniło następujących uczniów:
    1 miejsce Igor Mieszczak z klasy 6c
    2 miejsce Wojtek Konieczny z klasy 7b,
    3 miejsce Maja Kołkowska z klasy 6d.

Wyróżnienie otrzymały:
    Jolanta Karłowska z klasy 6d
    Marta Foriasz z klasy 6d
    Karolina Sadecka z klasy 6d.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!