kwi
    2020

Domowa biblioteka źródłem przyjemności człowieka – konkurs dla uczniów klas 5 – 8

Drodzy Uczniowie klas 5 – 8
    Chciałybyśmy zaproponować Wam konkurs czytelniczy na recenzję książki „DOMOWA BIBLIOTEKA ŹRÓDŁEM PRZYJEMNOŚCI CZŁOWIEKA”.
    Wiemy, drodzy Uczniowie, że posiadacie w domu książki, które często należą do Waszych ulubionych, do których chętnie wracacie i świetnie znacie ich treść. Konkurs jest okazją, aby z innymi, z nami, podzielić się czytelniczymi zainteresowaniami doskonaląc przy okazji swoje umiejętności literackie. Zapraszamy Was zatem do udziału w konkursie, którego regulamin zamieszczamy poniżej. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.
    Łączymy serdeczne pozdrowienia, życząc zdrowia, cierpliwości i szybkiego powrotu do normalności…
    Małgorzata Buska i Barbara Wołek – nauczyciele bibliotekarze SP 1

Regulamin konkursu czytelniczo-literackiego „DOMOWA BIBLIOTEKA ŹRÓDŁEM PRZYJEMNOŚCI CZŁOWIEKA”.
    1. Cele konkursu:
    rozwijanie zdolności literackich uczniów, rozbudzanie wyobraźni twórczej, pogłębianie ciekawości czytelniczej,
    rozwijanie kompetencji czytelniczych, umiejętności czytania ze zrozumieniem, popularyzowanie książek z domowych bibliotek, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach.
    2. Konkurs jest adresowany do uczniów SP1 z klas 5 – 8.
    3. Przedmiotem konkursu są pisemne prace uczniów zawierające ich osobiste opinię o przeczytanych książkach, pochodzących z ich prywatnych biblioteczek.
    4. Prace powinny być napisane komputerowo, zapisane czcionką Times New Roman, rozmiar 12, odstęp 1,5 wiersza.
    5. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące elementy:
    a. Indywidualne, oryginalne w podejściu do tematu; (0 – 3 pkt.);
    b. Poprawność językowa, bogactwo języka; (0 – 3 pkt.);
    c. Poprawność ortograficzna i interpunkcyjna; (0 – 3 pkt.);
    d. Zgodność pracy z zasadami formy wypowiedzi, jaką jest recenzja (prezentacja książki: autor, tytuł; problematyka książki; bohaterowie i ocena ich postępowania; subiektywna analiza tekstu, narracji ogólna ocena książki) (0 – 8 pkt.).
    6. Recenzja musi być podpisana nazwiskiem i imieniem autora recenzji oraz klasą.
    7. Termin nadsyłania prac lub przyniesienia do biblioteki szkolnej (gdy będzie już otwarta) obejmuje czas od 17.03.2020 r. do 8.04.2020r (lub później, w zależności od rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem).
    8. Prace w formie elektronicznej można przesłać na adres mailowy mbuska@sp1.wroclaw.pl lub bwolek@sp1.wroclaw.pl