lut

Mole książkowe 2017

„Mole książkowe” to konkurs dla klas 2-3, który polega na przeczytaniu wybranych na początku roku szkolnego lektur z literatury dziecięcej, a następnie na rozwiązaniu kart pracy związanych z treścią książki.

Również w tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się liczne grono czytelników  z klas młodszych.
    W pierwszym etapie uczestnicy zapoznali się z książką Barbary Stenki „Oj, Hela” i rozwiązywali zadania związane z treścią tej lektury. Druga część „Moli książkowych” odbyła się 10 lutego 2017 roku. Tym razem dzieci przeczytały książkę z serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki – „Czerwone krzesło”. W załączniku znajduje się tabela z wynikami po dwóch etapach konkursu.

Przypominamy, że kolejną lekturą na luty i marzec jest „Finek” autorstwa Jana Grabowskiego.