paź

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

26 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1424. W ramach tego święta odbył się, tradycyjnie już, Festiwal Bohaterów Książkowych. Dzieci podzielone na dwie kategorie wiekowe zaprezentowały swoje ulubione postacie literackie. Czytelnia zapełniła się księżniczkami, czarodziejami, zwierzątkami i wieloma innymi ciekawymi osobistościami. Uczestnicy mieli za zadanie przebrać się za bohatera i opowiedzieć o nim. Wyłonienie laureatów okazało się zadaniem bardzo trudnym – każde wystąpienie było wyjątkowe. Lista osób wyróżnionych przedstawia się następująco:

KLASY 2-3

I MIEJSCE: Lena Borkowska  2b

II MIEJSCE: Paweł Kruczek  2f

III MIEJSCE: Hania Grygiel 3b i Zuzia Oracz 3b

WYRÓŻNIENIA – Hania Sadecka 2b, Hania Markiewicz 2d, Dawid Grzelewski 3a

KLASY 4-6

I MIEJSCE: Grażyna Witek 6c

II MIEJSCE: Zosia Popowicz 6a

III MIEJSCE: Hubert Antczak 6a

Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych nie ograniczyły się jedynie do Festiwalu Bohaterów Książkowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także Zabawa w Bibliotecznego Detektywa – dzieci losowały karteczki, odszukiwały wskazane na nich książki i w książkach odnajdywały zagadki i zadania do rozwiązania. Niektórzy uczniowie napisali własnoręcznie wierszowane życzenia dla biblioteki.