paź

Maria Dąbrowska naszą patronką jest

Jak co roku, w październiku odbyły się w bibliotece zajęcia związane z kolejną rocznicą urodzin patronki szkoły. Już 132. Uczniowie klas 2 – 3 mieli okazje poznać twórczość plastyczną Marii Dąbrowskiej. Rysunki, pejzaże, akwarele czy szkice  były dla autorki sposobem na zatrzymanie czasu i utrwalenie najważniejszych chwil z jej życia. Ponad 300 zachowanych prac plastycznych dopełniały codzienne zapiski umieszczane przez 51 lat w prowadzonym przez nią Dzienniku. Podczas lekcji uczestnicy na bazie oryginalnych rysunków autorki stworzyli kolorowe obrazki przedstawiające przedmioty codziennego użytku, kwiaty, drzewa oraz  obiekty  architektoniczne . Efekty można podziwiać na korytarzu szkolnym na okolicznościowej wystawie.

Dla uczniów klas 4 – 8 przeprowadzono lekcje wykorzystując  formę gry edukacyjnej aktywizującej uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji o Marii Dąbrowskiej. Zdobyte wiadomości  mogli uzupełnić oglądając specjalnie przygotowaną prezentację.