paź

Dzień z Patronką „Jedynki”

6 października 2016 roku odbył się w naszej Szkole Dzień z Patronką „Jedynki”, Marią Dąbrowską. W bibliotece przygotowano wiele atrakcji z tej okazji. Chętni uczniowie wzięli udział w rozwiązywaniu krzyżówek oraz kart pracy, w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości Marii Dąbrowskiej. Pomocą były informacje o autorce rozwieszone w wypożyczalni oraz na korytarzu na pierwszym piętrze. Można było także oddać swój głos na najtrafniejszą myśl Patronki – zostanie ona wyłoniona w najbliższych dniach.
    Nie lada niespodzianka czekała dzieci z grup świetlicowych z klas I, II i III, które miały okazję wziąć udział w spotkaniu z Patronką Szkoły. Podczas zajęć uczniowie poznali wiele ciekawych faktów z życia autorki, a także wysłuchali jej opowiadania. Nastrój spotkania zbudowało również odtworzone miejsce pracy Marii Dąbrowskiej – jej biurko. W ramach Dnia z Patronką „Jedynki” odbył się także warsztat pisarski dla klasy VI b, zatytułowany „Jak napisać dziennik?”.