mar

Popołudnie z książką. Bohater naszych czasów

16 marca 2017 roku odbyło się spotkanie czytelnicze „Popołudnie z książką” dla uczniów klas piątych. W kameralnym, lecz bardzo wesołym gronie dzieci poznały opowiadanie pod tytułem „Bohater naszych czasów”, pochodzące z książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „Tata, a Marcin powiedział…”. Następnie do wykonania były zadania związane z dzisiejszymi autorytetami. Uczestnicy opowiedzieli  o  ludziach, którzy swoim postępowaniem i osiągnięciami inspirują ich do codziennego bohaterstwa. Dzieci znalazły także ukryte w książkach polecenia i na ich podstawie w parach przygotowały CV Bohatera – wypisały jego cechy, osiągnięcia i umiejętności. Spotkanie zakończyła herbatka i słodki poczęstunek. Dziękujemy naszym drogim Piątoklasistom za aktywny i kreatywny udział w „Popołudniu z książką”.