paź

5A w PSZOKu

W dniu 22.10.2019 roku uczniowie klasy 5 a S P 1 pod opieką pani Teresy Palińskiej uczestniczyli w wycieczce do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 23 we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się, jaką drogę pokonują odpady takie jak: przeterminowane leki, baterie i zużyte świetlówki, zużyty sprzęt elektryczny oraz elektroniczny, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady wielkogabarytowe, opakowania ze szkła, papier i tektura, a także jak prawidłowo się ich pozbywać i jak należycie segregować śmieci. Pracownik firmy PSZOK uświadomił uczniom, jakie zagrożenie niesie za sobą zaniechanie segregacji śmieci i jak ważną rzeczą dla naszej planety jest prawidłowe utylizowanie odpadów. Uświadomił, jak niektóre malutkie, wielkości paznokcia, niepozorne śmieci potrafią skazić metry sześcienne ziemi i setki litrów wody. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się również, na czym polega recykling i co można stworzyć z przetworzonych śmieci. Jeśli chodzi o recykling, największe wrażenie na dzieciach, zrobiła wiadomość, że z 35 plastikowych butelek można zrobić bluzę polarową(!!!)