Kwiecień 2016

29.04.2016

Uczniowie nasi, nauczyciela nasi, wsiadajcie na rowery!

W tym roku nasza szkoła bierze udział w kampanii pn. „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia we współpracy z Miastem Gdańsk. Celem kampanii jest promocja zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do używania rowerów wśród uczniów i nauczycieli wrocławskich szkół podstawowych. Do zabawy zgłosiło się 24 szkoły podstawowe z Wrocławia.
Kampania trwa 18 dni od 4 do 31 maja 2016r.

26.04.2016

Opieka nad dziećmi 2 maja

Dyrektor SP1 przypomina, że 2 maja (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Opieka nad dziećmi 2 maja jest organizowana tylko i wyłącznie na prośbę rodziców. Rodzice, których dzieci wymagają opieki, zobowiązani są do podania wychowawcy klasy imienia i nazwiska, klasy oraz godzin, w których dziecko wymaga opieki, do czwartku 28 kwietnia.

21.04.2016

Książki moich marzeń - projekt

Nauczyciele – bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszają rodziców naszych uczniów do biblioteki szkolnej na spotkania prezentujące realizację projektu „Książki moich marzeń” oraz innych działań popularyzujących czytelnictwo wśród uczniów. Spotkania odbędą się w terminach:
25.042016 godz.: 16:30 – 17:00 dla chętnych oraz 18:00 – 18:30 (dla trójek klasowych rodziców klas 4 – 6)
25.04.2016 godz.: 16:30 – 17:00 dla chętnych oraz 18:00 – 18:30 (dla trójek klasowych rodziców klas 1 – 3)

Wyśpiewany laur

Hanna Drobińska (VIa) zajęła III miejsce w finale XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii: poezja śpiewana. Jako laureatka zakwalifikowała się do etapu regionalnego (dawne województwo wrocławskie), który odbędzie się w połowie maja. Gratulacje! Haniu, śpiewaj dalej tak pięknie.

Historyczne sukcesy

Doskonale (tradycyjnie!) spisali się historycy z naszej Szkoły. Michał Lisowski (VIa) zajął III miejsce, a Zofia Merdas (VIb) IV miejsce w XII Powiatowym Konkursie Historycznym dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Konkurs ten ma wysoką rangę konkursu miejskiego (powiatowego) - gratulujemy serdecznie!

Karta rowerowa 2016

W drugiej połowie kwietnia zaczyna się w naszej szkole akcja "Karta rowerowa 2016". Szczegóły (a także zgoda Rodziców) znajdują się w załączniku.

15.04.2016

Ależ oni grają!

Mamy w naszej Szkole utalentowanych skrzypków! Jarosław Mykuliak (5a) zajął I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Interpretacji Utworów Skrzypcowych rozgrywanym w Opolu. Emilka Świetlik (3d) w tym samym konkursie zajęła III miejsce. Jarek i Emilka są uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia z klasy skrzypiec, genialnie wykonali utwór Ewy Iwan "Oberek" i zasłużyli na słowa uznania, gratulacje! Brawo!

14.04.2016

Rewelacyjna Amelka!

Amelia Jaszczuk - uczennica klasy 2 f - wygrała - zajęła I miejsce w XVI Miejskim Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z wierszem". To fantastyczne osiągnięcie. Gratulujemy! Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni. http://sp1.wroclaw.pl/node/1297

05.04.2016

Znawcy sportu

Janek Rogala i Dawid Szczygieł z klasy 5b zajęli III miejsce w finale II Powiatowego Konkursu Wiedzy o wrocławskim sporcie "Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj".  Konkurs był dwuetapowy. I etap polegał na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na 30 pytań. Do finału przeszły 4 drużyny. W tym etapie trzeba było odpowiedzieć ustnie na 5 pytań. Konkurs jest  prestiżowy, z udziałem wrocławskich olimpijczyków (m.in. Renaty Mauer-Różańskiej) i mistrzów sportu (m.in.

05.04.2016

Pozdrowienia od Posejdona!

Ze schroniska dla koni Tara dostaliśmy (jako Jedynka - szkoła adoptująca) pozdrowienia od naszego podopiecznego - konia Posejdona. https://drive.google.com/folderview?id=0B9nzGF6eqP-BbnV5M0dMODM4VWM&usp=drive_web

Sprawdzian Szóstoklasistów

5 kwietnia 2016 r. wszyscy szóstoklasiści (także ci z Jedynki) przystąpią do pierwszego w swoim życiu egzaminu - sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Aby lepiej się do tego przygotować, warto poczytać, pooglądać, przeanalizować:

informacje CKE:  http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em

Piękne występy w XVI Konkursie Recytatorskim

Fantastycznie spisali się nasi uczniowie w etapie dzielnicowym XVI Konkursu Recytatorskiego!!! W kategorii poezja śpiewana I miejsce zajęła  Michalina Oleśniewicz (Vc), a II miejsce - Hanna Drobińska (VIa). Ależ dziewczyny pięknie zaśpiewały! Marta Łozińska (Vc) w kategorii recytacja otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnym etapie.

Wyniki etapu dzielnicowego XVI Konkursu Recytatorskiego

W czwartek 31 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbył się etap dzielnicowy XVI Konkursu Recytatorskiego. Oto wyniki:
kategoria recytacja: I miejsce - Maria Wojaczyńska (SP 12), II miejsce - Hanna Kutrzyńska (ZS 9), III miejsce - Tomasz Lis (SP 12)
kategoria poezja śpiewana: I miejsce - Marcelina Oleśniewicz (SP 1), II miejsce - Hanna Drobińska (SP 1).