• 22
  maj
  2020

  Książka naszym przyjacielem – ciekawe propozycje czytelnicze

  Właściwie dobrana lektura nie tylko zapewni Wam towarzystwo, ale również zrelaksuje, pocieszy, rozbawi i udzieli cennych wskazówek. Przejrzyjcie więc swoje domowe biblioteczki i spróbujcie znaleźć coś interesującego dla siebie. Jeśli jednak Wasze zasoby już się wyczerpały, nic straconego! Biblioteki, instytucje kultury i placówki oświatowe w całej Polsce na czas pandemii przygotowały szereg inicjatyw realizowanych online skierowanych właśnie do Was – Małych Czytelników.
  Mnóstwo aktywności związanych z książką oferuje m.in. Empik com. w ramach akcji
  #wdomujestfajnieikropka.
  Na tej stronie znajdziecie nie tylko wiele ciekawych propozycji do poczytania oraz cykl fascynujących warsztatów online, ale również spotkacie się wirtualnie z ulubionymi bohaterami literackimi i autorami książek. Śledźcie więc
  https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/
  https://www.empik.com/przecinek-i-kropka
  Gdy zapragniecie sięgnąć po książkę, pamiętajcie o darmowych bibliotekach cyfrowych. Znajdziecie tam całe mnóstwo ciekawych utworów literackich polskich i zagranicznych autorów, w tym również lektury szkolne. Książki są dostępne online do pobrania w wielu formatach, również na czytniki. Poniżej przydatne linki.
  https://lektury.gov.pl/
  http://www.chmuraczytania.pl/
  https://wolnelektury.pl/
  A na dobranoc polecamy aksamitne „Szeptanki” – profesjonalne słuchowiska przygotowane przez aktora Teatru Arlekin w Łodzi, Wojtka Stagenalskiego. Gwarantujemy, że wpłyną pozytywnie na Wasz nastrój, odprężą Was i ukołyszą do snu.
  https://www.youtube.com/channel/UCPy-sh6uroqwHK65UUzsmeA
  Zatem czytajcie, słuchajcie, uczcie się, bawcie, relaksujcie i inspirujcie!

Skip to content