• 15
  maj
  2018

  Świetlicowe wieści 2017/2018

  MAJ 2018

  Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczno-literacki zorganizowany dla świetlic wrocławskich szkół „O czym marzą dzieci”. Napłynęło do nas około 20 prac plastycznych i kilka literackich. Jury złożone z wychowawców świetlicy przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  W kategorii prac plastycznych:

  I MIEJSCE- Paweł Wojtucki SP 93 i Agata Józefiak SP 63

  II MIEJSCE- Kajetan Pirogowicz SP 83

  III MIEJSCE- Julia Jarosz SP 118

  WYRÓŻNIENIA:

  Maja Dziankowska SP nr 57

  Konrad Augustynów SP 118

  Kacper Tyagi SP 118

  Antonina Borczyk SP 63

   

  W kategorii prac literackich:

  II MIEJSCE- Wiktoria Michalewska SP 63

  III MIEJSCE- Cecylia Chimiczewska SP 63 i Zofia Panenka SP 63

  WYRÓŻNIENIE- Karolina Bogacka SSP nr 46

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród!

   

  KWIECIEŃ 2018

  Dnia 24.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 90 we Wrocławiu odbył się XXII Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III d Maria Prochorowicz i Anna Kotlińska.W miłej atmosferze rywalizowało z sobą osiem zespołów rozwiązując testy i zadania praktyczne. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę o życiu w wybranych ekosystemach, zmianach zachodzących w przyrodzie i o gatunkach podlegających ochronie, działaniach człowieka chroniących przyrodę oraz informacje o zdrowiu i bezpieczeństwie człowieka. Wyniki poszczególnych zespołów różniły się pojedynczymi punktami. Dziękujemy Marysi i Ani za trud przygotowań i zdobycie nagród za udział w konkursie. Wrócimy do niego za rok!

   

  „KREATYWNIE Z DZIEĆMI” WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI WROCŁAWSKICH SZKÓŁ

  10 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej świetlicy nauczycieli z wrocławskich szkół. Tego dnia odbyły się warsztaty z cyklu: „Kreatywnie z dziećmi”. W tym roku szkoliłyśmy w zakresie czterech technik: haftu matematycznego, kwiatów z papieru, bukietów z cukierków, przeplatanek z wełny. Każdy uczestnik mógł zabrać swoje dzieło do domu. Po raz kolejny doświadczyliśmy samych kreatywnych przyjemności. Było wesoło i twórczo. Zobaczcie sami…http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1871

  Kolejne warsztaty w przyszłym roku. Zapraszamy. 

   

   

  Pola Nadziei – zakończenie akcji.

  Zakończyliśmy akcję Pola Nadziei 2018. Pierwsze żonkile rozprowadzaliśmy 6 kwietnia, ostatnie 19 kwietnia. Udało nam się rozdać wszystkie piękne kwiaty, które wyrosły w szkolnym ogródku. Dzięki Waszym datkom dzieci, które są pod opieką Fundacji Wrocławskiego Hospicjum po raz kolejny otrzymają pomoc. Zebraliśmy 855,43 zł.!!!

  Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!!!!

  Zapraszamy  do fotorelacji z akcji http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1870.

   

   

  Szkoła w mieście ( http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1864 )

  Nasza świetlica brała udział w wybranych warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka.

  Grupa uczniów z klas 2 b i 2 c uczestniczyła w zajęciach plastycznych. W miłej i magicznej atmosferze uczniowie lepili „babeczki” z samodzielnie wykonanej masy plastycznej. Do dekoracji użyto różne ziarna, a dzieci miały okazję wcielić się w cukiernika. Choć babeczki nie były jadalne, pachniały i wyglądały naprawdę apetycznie. Następne zadanie polegało na stworzeniu obrazu z plam. Wiele zabawy sprawiło uczniom odszukiwanie kształtów w powstałych pracach. Warsztaty były okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Dzieci wróciły do szkoły uśmiechnięte i zadowolone ze swojej pracy.

  Wychowankowie świetlicy (z kl. 2A) wzięli udział w warsztatach muzyczno-ruchowych. W programie zajęć były zabawy w trakcie, których dzieci czerpały radość z poruszania się oraz pobudzały kreatywność, rozwijały podstawowe zdolności muzyczne, jak słuch, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, refleksyjne słuchanie muzyki – estetyczne odczuwanie oraz wyobraźnię.

  Uczniowie z klasy 3 c i 3 d wzięli udział w kreatywnych zajęciach plastycznych, podczas których poznały nowe techniki wykonując bombki oraz „mikołaje”.

  Grupa uczniów z klasy 3 a brała udział w warsztatach ruchowych oraz muzycznych. Zajęcia ruchowo – teatralne prowadzone były na scenie, co ułatwiło dzieciom wykonywanie aktorskich zadań i pozwoliło zobaczyć scenę „oczami aktora”. Dzieci odegrały krótką etiudę, podczas której „ożyły” zabawki ze sklepowej półki po to, aby schwytać rabusia, który nocą włamywał się do ich sklepu. Gra na scenie sprawiła dzieciom dużo radości. Grupa bawiła się równie dobrze przy zajęciach muzycznych, podczas których uczniowie grali na instrumentach, rozwijając poczucie rytmu, koncentrację uwagi, a przede wszystkim twórczo muzykowali.

   

  15 listopada 2017 roku świetliczaki z klas: 3B i 3F uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zatytułowanych „Czy wiesz, co je jeż?”, które odbyły się we wrocławskim Afrykarium. Najpierw, podczas ciekawych zajęć, dzieci dowiedziały się podstawowych informacji o menu zwierząt, a także same skomponowały posiłek dla zwierząt roślinożernych i mięsożernych. Zobaczyły także i same sprawdziły, jak wyglądają zęby drapieżników i roślinożerców, i które z nich są ostrzejsze. Pod koniec każdy samodzielnie przygotował przysmak dla podopiecznych ZOO, których potem świetliczaki, pod opieką pracowników ZOO, nakarmiły. Uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem na to, że zajęcia bardzo się spodobały. J

   

   

  GRUDZIEŃ 2017

  Kiermasz Bożonarodzeniowy – Świetlicowy Zakątek

  Jak co roku w naszej Szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, XXII już. Tradycyjnie uczestniczyli w nim  rodzice z dziećmi, nauczyciele i pracownicy SP1. Także świetliczaki i ich wychowawcy przygotowali się na to wyjątkowe wydarzenie. Od początku listopada dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyń, przygotowywały świąteczne ozdoby. 9 grudnia jedna z świetlicowych sal zamieniła się w magiczny, bożonarodzeniowy zakątek. Pierniczki, kartki, bombki, ozdoby choinkowe i wiele innych pięknych, własnoręcznie wykonanych drobiazgów można było znaleźć na świetlicowym stoisku. Jak było na Kiermaszu, można zobaczyć na zdjęciach… http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1854

   

  LISTOPAD 2017

  Loteria fantowa.

  Dnia 16 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbyła się akcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i konia Posejdona. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę fantów, koców, karmy i artykułów dla zwierząt. Młodzi darczyńcy chętnie uczestniczyli w zorganizowanej loterii fantowej, której podobnie jak w poprzednich latach, towarzyszyły emocje i duże zainteresowanie. Mogliśmy doświadczyć jak wiele radości  daje pomaganie naszym czworonożnym przyjaciołom. Uzbierane dzięki loterii pieniądze (w wysokości 336zł) oraz  karma i materiały do wyścielania legowisk zostały zawiezione do schroniska. Na kolejną loteryjkę zapraszamy za rok! http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1853

   

  PAŹDZIERNIK 2017

  ZDROWO I KOLOROWO!

  Bardzo zdrowo i kolorowo zakończył się październik w świetlicy. Uczniowie wszystkimi zmysłami rozpoznawali  owoce i warzywa. Pierwszaki i drugie klasy układały owocowo-warzywne „obrazy”. Uczniowie z klas trzecich najpierw myli, obierali i kroili warzywa i owoce, a następnie usiedli wspólnie do stołu, aby rozpoznawać, nazywać oraz degustować to, co przygotowali. Prezentacja warzyw i owoców w postaci „szwedzkiego stołu” zachęciła dzieci do próbowania nowych, również tych mniej znanych i lubianych jarzyn. Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania sobie smacznej i zdrowej kanapki. Porozmawialiśmy również o potrawach, które można przygotować z warzyw i owoców.
  Uczniowie klas IV-VI poznawali walory smakowe i odżywcze warzyw i owoców, samodzielnie przygotowując kanapki ze zdrowych produktów. W trakcie wspólnego biesiadowania zwrócono uwagę na zachowanie zasad Savoir-vivre przy stole. Uczniowie poznali również przyprawy, którymi można wzbogacić smak potraw (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1677).

  Degustacja warzyw i owoców w świetlicy to kontynuacja cyklu zajęć „Jemy zdrowo kolorowo”, których celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz edukowanie dzieci na temat zdrowego odżywiania.

  POLA NADZIEI

  Z okazji Dnia Nauczyciela, oprócz tradycyjnych życzeń i innych wyrazów sympatii, odbyła się zbiórka cebulek żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. W tym roku zgromadziliśmy 396 cebulek, które zostały już wsadzone w ogródku przy szkole. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim wspierającym „żonkilową” akcję. Krótką relację fotograficzną z sadzenia „Pól Nadziei” można znaleźć w naszej galerii (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1675).

Skip to content