E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

 • 23
  cze
  2023

  Nasza laureatka konkursu na projekt ławeczki czytelniczej

  Z ogromną dumą i radością informujemy, że Kalina Domańska uczennica klasy 3b zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas I – III i zakwalifikowała się do finału tego prestiżowego konkursu na projekt graficzny ,,Przyjazne miejsce do czytania w parku wrocławskim”.
  Nasza świetlica szkolna od wielu lat bierze aktywny udział w akcji ,,Cały Wrocław czyta…” oraz w wydarzeniach jej towarzyszących. Jednym z nich jest konkurs na projekt graficzny ,,Przyjazne miejsce do czytania w parku wrocławskim” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego miasta, który jest  wpisany w projekt ekologiczny ,,Niebieska Wstążka dla drzew we Wrocławiu”.

  Pod opieką wychowawcy świetlicy pani Moniki Mielec opracowała przepiękny projekt graficzny ławeczki czytelniczej w wybranym przez siebie Parku Grabiszyńskim. W centrum projektu Kalinka wykonała rysunek sytuacyjny ławeczki ze stolikami na książki, poduszkami i drewnianą pergolą ozdobioną różą pnącą oraz kwiatami doniczkowymi i lampkami solarnymi, w około której umieściła różnorodne  elementy architektury zieleni. Znalazły się tam barwne rabaty z sezonowymi kwiatami i trawami, skalniaki z roślinami płożącymi i nasadzenia krzewów i drzew tworzyły przyjazną atmosferę do czytania w plenerze. Dodatkowo praca zawiera wiele przyjaznych ludziom i zwierzętom elementów, takich jak placyk na wózki, stojak na rowery, karmnik i miejsce dla psa – towarzysza przyszłych czytelników.

  Wielkie brawa dla Kalinki za tak dojrzały artystycznie projekt i rozwijanie plastycznego i architektonicznego talentu a także za wiedzę przyrodniczą z systematyki roślin! |
  Uroczyste rozdanie nagród i wystawa prac będą miały miejsce w październiku 2023 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Nagrodą dodatkową dla grupy finalistów będą warsztaty architektoniczne, które odbędą się w listopadzie bieżącego roku w wymienionej wcześniej bibliotece. Nagroda główna – najlepszy projekt zostanie zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

  Kalince serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu!

Skip to content