„Jedynkowa geometriada” to tytuł projektu matematycznego, który będzie realizowany od września do grudnia 2020 w naszej szkole. Założeniem projektu jest przełamanie schematów związanych z uczeniem się geometrii, wprowadzenie do nauczania różnorodnych nowoczesnych metod pracy, a przez to zainteresowanie geometrią każdego ucznia. Zajęcia projektowe będą prowadzone w trzech klasach ósmych, w planach są także warsztaty w klasach siódmych i ósmych. Projekt jest realizowany pod patronatem mFundacji działającej przy mBanku, która już po raz siódmy zorganizowała konkurs na matematyczny projekt edukacyjny mPotęga. Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie 152 szkół z całej Polski, których projekty otrzymały akceptację komisji konkursowej.

 • 25
  maj
  2021

  Wyniki konkursu na mozaikę geometryczną

  Na konkurs na mozaikę geometryczną wpłynęło 59 prac z klas 8a, 8b i 8d. Zadaniem uczniów było wykonać regularny nieskończony parkietaż płaszczyzny za pomocą jednakowych "kafelków" powstałych z przekształcenia prostokąta "metodą Eschera".

  Czytaj więcej
 • 20
  maj
  2021

  Wyniki konkursu na prezentację lub film o tematyce geometrycznej

  Choć od realizacji Waszych prac minęło już trochę czasu, na pewno pamiętacie, że każdy mógł zrealizować sam lub w zespole pracę na dowolny temat z geometrii. Do komisji konkursowej wpłynęło 5 prac, które postanowiliśmy nagrodzić (wszystkie).

  Czytaj więcej
 • 15
  maj
  2021

  Zwycięzca RatMatAm może być tylko jeden…

  … ale za to w każdej klasie.

  Nauczycielki matematyki, które zajmowały się projektem  Jedynkowa Geometriada podsumowały wyniki współzawodnictwa „agentów” w każdej klasie. Osoby, które uratowały wybrane przez siebie miasto w całości, a nawet zdołały również część swoich sił „rzucić” do ratowania innej placówki od matematycznej amnezji to:

  w 8a  – Szymon Przeździęk

  w 8b – Jan Tomaszewicz

  w 8d – Julia Zagórska

  Gratulujemy Wam zapału i matematycznych umiejętności. Jest nadzieja dla świata 🙂

  Czytaj więcej
 • 15
  kwi
  2021

  Czy udało się uratować świat od matematycznej amnezji?

  Nasz projekt dobiega końca. Czekają nas jeszcze działania w klasach siódmych, rozstrzygnięcie konkursów, podsumowanie. Artefakty zdobyte, kodeksy odnalezione, miasta w całości lub części uratowane… Jaki jest plon naszego wysiłku? A, to się jeszcze okaże!

  Czytaj więcej
 • 15
  mar
  2021

  Rebusy matematyczne

  Uczniowie klasy 8b układali rebusy związane z pojęciami geometrycznymi. Świetna i bardzo kreatywna zabawa. Gratulujemy!

  Czytaj więcej
Skip to content