• 05
    lis
    2018

    Sztafeta 100 dla Niepodległej

    „Sztafeta 100 dla Niepodległej” to oficjalna nazwa biegu zorganizowanego w naszej szkole w celu uczczenia 100 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1927). Sztafeta odbyła się 30 października w parku Tołpy, gdzie na starcie pojawiło się 356 chętnych uczniów z klas od 1 do 8. Zadanie na pierwszy rzut oka było łatwe: obiec co najmniej jedno okrążenia wokół stawu, trzymając zamiast zwykłej pałeczki sztafetowej piękną biało-czerwoną flagę. Flaga była przekazywana z ręki do ręki. Niektórzy uczniowie zrobili 40, 50, a nawet 60 okrążeń. Jedno okrążenie to 400 metrów, a sztafeta obiegła 100 razy staw w parku, więc okazało się, że uczniowie wspólnie przebiegli maraton dla Niepodległej Polski w czasie 4 godzin i 7 minut. Dziękujemy wszystkim, którzy biegli, włączyli się w organizację tej patriotycznej inicjatywy, zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom.

Skip to content