• 24
  kwi
  2018

  Sukcesy dziewcząt w mini piłce ręcznej – relacja

  Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu w mini piłce ręcznej dziewcząt zwyciężyła w Mistrzostwach Wrocławia, zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu (dawne województwo wrocławskie). Poniżej relacja z tych wieloetapowych zmagań (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1846).

  Ogromny sukces osiągnęła drużyna w składzie: Jagoda  Derda  7d ( kapitan),2.Julia Karcz  6e ( I bramkarka ), 3. Oliwia Morawska  6d, 4. Durys Julia 5d, 5. Dominika Pudzinouskaya  6a, 6. Wiktoria Grzybowska  7b, 7. Patrycja Pietrzak  6e, 8. Wanda Woźniak  6c, 9.Barbara Boczkowska  6a, 10. Emilia Królikowska  6a, 11.Kaja Bieszczad  6a, 12. Aleksandra Herla  6c, 13. Julia Guzek  5c, 14. Zofia Łazarz  6a ( II bramkarka), 15. Julia Kotłubaj 6d, 16. Oliwia Wcisło 6a.

  A wszystko zaczęło się 12 kwietnia – Finał Mistrzostw Wrocławia

  Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły po trudnych eliminacjach w strefie rozegrała fantastyczne zawody w Finale Mistrzostw Wrocławia i zdobyła złoty medal!!! Droga do złota  prowadziła przez pokonanie dwóch bardzo wymagających drużyn ze szkół SP 46 i SP 72. Można powiedzieć, że pierwszy mecz z SP 72 przebiegał pod nasze dyktando, bo prowadziliśmy od początku do końca i mecz zakończył się okazałym zwycięstwem 6:2. Drugi mecz to prawdziwy sprawdzian charakteru i ducha, bo przegrywaliśmy od początku prawie do samego końca. Dopiero w ostatnich sekundach meczu kapitalnym przejęciem piłki popisał się nasz kapitan Jagoda Derda i zdobyła bezcenną bramkę na remis 4:4. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, które wygraliśmy 2:0 i nastąpiła wielka radość i polały się łzy szczęścia!!! Karne na złoty medal rzuciły: Jagoda Derda i Julia Durys. Znakomicie obroniła dwa karne drużyny SP 46 Julia Karcz.
  Bramki dla drużyny w turnieju o złoto zdobywały kolejno: Jagoda Derda – 7, Julia Durys – 3, Oliwia Morawska – 1 oraz Barbara Boczkowska-1.

  Dnia 16 kwietnia 2018r – eliminacje powiatowe

  Po ostatnich zmaganiach i sukcesie w Finale Mistrzostw Wrocławia przyszło nam zmagać się w kolejnym etapem rozgrywek, w eliminacjach powiatowych, gdzie trzeba spotykać się z zespołami/mistrzami  z okolicznych miasteczek i miast. Dlatego dnia 16 kwietnia 2018 odbył się mecz w Obornikach Śląskich pomiędzy naszą szkołą a tamtejszym mistrzem – SP nr 3. Gra toczyła się o awans do strefy medalowej na poziomie powiatu, więc stawka była duża. Nasze dziewczęta podeszły do meczu profesjonalnie – zdyscyplinowane i skoncentrowane gotowe do gry o wszystko. Od początku meczu widać było, że tu będzie walka o każdą piłkę. Po dwóch rzutach na naszą bramkę i na ich stan meczu był 0:0. Dopiero po przejęciu piłki i złym jej rozegraniu przez przeciwnika oraz szybkiej kontrze Julia Durys otworzyła worek z bramkami. Od tej pory mieliśmy już mecz pod kontrolą – po około 5 minutach było 4:1 i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:4.  Druga połowa przebiegała również pod nasze dyktando, przede wszystkim dobrze broniliśmy i czekaliśmy na błędy w rozegraniu dziewcząt z SP 3, których popełniały coraz więcej, a my mogliśmy kończyć akcje szybkim atakiem. Do tego rewelacyjnie w bramce spisywała się Julia Karcz i mecz zakończył się wynikiem 12:7. W meczu dochodziło do wielu ostrych starć, w których nasze dziewczęta były traktowane bezpardonowo, gdzie musiał nawet interweniować lekarz, lecz to nie osłabiało naszych ambicji, wręcz przeciwnie – zagraliśmy jeszcze bardziej walecznie i zawzięcie, czego efektem było zwycięstwo. Kolejny krok ku wyższym celom osiągnięty. Czekamy na finał powiatowy trzech drużyn z naszym udziałem w dniu 23 kwietnia 2018r. Brawo! Brawo! Brawo!

  Bramki dla naszego zespołu zdobywały kolejno: Julia Durys 4, Jagoda Derda-3, Dominika Pudzinouskaya-3, Oliwia Morawska-1 oraz Wiktoria Grzybowiska-1.

   

  Dnia 23 kwietnia 2018r – finał

  Gramy o złoty medal w powiecie wrocławskim z SP Kobierzyce i SP 46 Wrocław, z którą już dwa razy wygraliśmy (choć w ostatnim meczu były bliskie wygrania z nami). Po zaciętym, bardzo wyrównanym meczu przegrałyśmy w finale z drużyną z Kobierzyc… To niemal profesjonalna druzyna grajaca w lidze młodziczek… Szkoda, byłyśmy o krok od sprawienia niespodzianki, ale jesteśmy dumne z siebie i pan Mariusz jest zadowolony z naszej waleczności.

  Dziewczyny, Panie Mariuszu, dziękujemy i gratulujemy!

Skip to content