E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

  • 02
    lis
    2022

    Spotkanie z Profesorem Janem Miodkiem!

    Nasza szkoła bierze udział w cyklu spotkań z pracownikami akademickimi uczelni wrocławskich pt. „Już wiem, kim zostanę!”. Odbywają się one w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek. Młodzież ma tam okazję poznać specyfikę zawodów, które (być może) w niedalekiej przyszłości rozbudzą pasje i ułatwią wybór właściwej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej. 26 października br. grupa naszych ósmoklasistów miała więc niesamowitą okazję, by poznać prof. Jana Miodka, wybitnego językoznawcę, profesora nauk humanistycznych – żywą legendę miasta Wrocławia. Pan profesor wszystkim nam pokazał, że język polski da się lubić, a ortografia wcale nie jest najtrudniejszą na świecie! To spotkanie będziemy długo pamiętać.

Skip to content