• 29
    kwi
    2014

    Spacer II b z wrocławskim latarnikiem

    Dnia 28 kwietnia klasa 2 b wybrała się na wieczorną wycieczkę po Ostrowiu Tumskim (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/837). Pogoda nam dopisała, a wielu Rodziców zdecydowało się dołączyć do naszej gromady. Przechadzkę rozpoczęliśmy od uczczenia pamięci  kanonizowanego dzień wcześniej papieża Jana XXIII przy jego pomniku – jedynym w Polsce. Spacerując starymi uliczkami, dotarliśmy do Katedry, gdzie oczekiwał nas pan Robert Molendo – wrocławski latarnik, a prywatnie tato Krzysia. Opowiedział nam o historii latarni gazowych w najstarszej części Wrocławia oraz zdradził kilka tajemnic dotyczących swojej pracy. Pytaniom nie było końca. Jednak zapadający zmrok sprawił, że wyruszyliśmy w drogę powrotną (mijając po drodze znaną nam z legendy Kluskową Bramę), a pan Robert mógł dokończyć zapalanie 130 tumskich latarni.

Skip to content