• 05
  lis
  2014

  Relacja z III Dnia Matematyki w naszej szkole

  Dzień Matematyki stał się już tradycją naszej szkoły. 30 października 2014r. odbywał się po raz trzeci. Tak jak w poprzednich latach był to dzień (a dla niektórych: tydzień!) niezwykłej aktywności matematycznej uczniów. Wszyscy uczniowie klas 4 – 6 brali udział w wykładach zaproszonych gości. W warsztatach origami wybrane dzieci z klas 4 i 5 dzieci uczyły się nowych figur, by później nauczyć całą swoją klasę. Jarmark geometryczny odwiedziło prawie 90 osób, bawiąc się rozwiązywaniem nietypowych geometrycznych łamigłówek. Wytypowane pięcioosobowe drużyny z klas czwartych rywalizowały w turnieju tabliczki mnożenia o tytuł „Mistrzów Rachowania”. Uczniowie klas piątych przez cały tydzień wytrwale rozwiązywali zadania z ligi zadaniowej. Powstały wiersze o tematyce matematycznej. Tradycyjnie odbył się również mecz matematyczny tym razem między uczniami klasy 6b oraz ich rodzicami.

  W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszym Dniu Matematyki udział wzięli uczniowie klas trzecich. Oni również brali udział w matematycznym wykładzie oraz zmierzyli się z trudnymi zadaniami biorąc udział w całotygodniowej lidze zadaniowej.Trzecioklasiści wzięli udział również w matematycznym konkursie plastycznym.

  Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym nasz Dzień Matematyki mógł być taki piękny i bogaty: osobom które wygłosiły wykłady, nauczycielkom matematyki – pomysłodawczyniom i realizatorkom wszystkich przedsięwzięć, rodzicom, a także … nauczycielom, którym matematyka zaburzyła w tym dniu zaplanowane lekcje. Dziękujemy za pomoc techniczną panu Sławkowi i panu konserwatorowi oraz firmie „Projekcja” za wypożyczony sprzęt. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za ogromne zaangażowanie i pasję. Matematyka jest prawdziwą królową! 🙂 http://www.sp1.wroclaw.pl/node/952/

Skip to content