• 28
    lut
    2022

    Raport z remontu szkoły

    Od listopada trwa w naszej szkole remont. Trochę się już do niego przyzwyczailiśmy, a trochę nam wciąż doskwiera. Duża część szkolnego dziedzińca jest „rozryta”, zerwano brukową kostkę, podziwiamy hałdy piasku, czasami z piwnic rozlegnie się odgłos pracy wiertarki czy innych maszyn, parter atakuje kurz,… Po co to wszystko? Co się dzieje? W piwnicznych pomieszczeniach powstaje piękna, nowoczesna kuchnia i stołówka, na miarę XXI wieku 🙂 Żeby można je było tam urządzić, pierwsze co trzeba było zrobić, to obniżyć poziom podłogi o 0,5 m! Najcięższe prace związane z burzeniem już są wykonane. Ale do końca remontu jeszcze daleko. Wkrótce panowie budowlańcy rozpoczną etap demontowania obecnej stołówki i kuchni i przerabiania ich na zwykłe sale klasowe! To wielka radość dla nas, bo szkoła dzięki temu wzbogaci się o 2 pięknie wyremontowane sale, co na 90% pozwoli nam w przyszłym roku szkolnym zlikwidować dwuzmianowość. Dodatkowo nasza zabytkowa kostka brukowa zostanie ułożona na nowo na dziedzińcu przed szkołą. Żeby choć trochę wyobrazić sobie rozmiar zmian, zamieszczamy kilka zdjęć z placu budowy.

Skip to content