• 27
    lis
    2013

    Pierwszaki w zoo

    Małpie figle” to jeden z tematów zajęć edukacyjnych organizowanych przez ZOO, na które klasa 1a wybrała się 8 listopada (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/719). Pogoda dopisała, więc można było spokojnie spacerować po ogrodzie zoologicznym. Już na samym początku udało nam się trafić na czas karmienia kotików afrykańskich, co było nie lada atrakcją przed zajęciami, na które docelowo się wybraliśmy. Po krótkim pokazie dotarliśmy na miejsce. Spacer po ZOO tropem różnorodnych gatunków małp (np. pawianów, koczkodanów, makaków, wyjców, szympansów) bardzo się wszystkim podobał. Dowiedzieliśmy się, co małpy jedzą, jak się rozmnażają, jak mieszkają i co więcej – jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy ludźmi a szympansami… Zajęcia odbyły się w budynku małpiarni, w pawilonie małp człekokształtnych oraz przy wybiegach zewnętrznych i pagodzie dla gibonów. Temat objęty jest patronatem Kampanii na Rzecz Ochrony Małp Człekokształtnych 2010/11.

Skip to content