• 08
  lis
  2019

  Otrzęsiny klas czwartych

  Otrzęsiny — czwartoklasiści wkraczają w prawdziwy szkolny świat.
  Zgodnie z tradycją naszej szkoły w  piątek, 25 października, na czterech pierwszych lekcjach odbyły się otrzęsiny klas czwartych. W tym roku zaszczyt organizacji tej imprezy przypadł mojej klasie, czyli 7 B, a nad całością pieczę sprawowała wychowawczyni Pani Joanna Pawłowska. Motywem przewodnim akcji była ekologia i wszystko, co z nią związane, czyli segregacja, recykling itp. Uczniowie klas czwartych musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotowaliśmy dla nich w trzech gabinetach. W sali numer 39 czwartoklasiści własnoręcznie wykonywali kosze do segregacji śmieci. Dzieciaki, mając do wykorzystania różnorodne materiały, wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Dzięki temu powstało wiele kolorowych i oryginalnych prac, które uwieczniliśmy na fotografiach. Druga zabawa miała miejsce w sali numer 40 i składała się z wielu atrakcji. Uczestnicy musieli wykonać ekologiczne ludki z materiałów pochodzących z recyklingu, narysować ekologiczne znaki i w pomysłowy sposób przedstawić swojego wychowawcę. Efekty ostatniego zadania były najbardziej zabawne. W sali numer 45 ostatni etap zmagań polegał na odgadywaniu dotykiem, jaki rodzaj odpadu znajduje się w pudle oraz do którego pojemnika należy go wyrzucić. Po sprawnym przejściu pierwszego etapu uczestnicy mierzyli się z pytaniami z ekologii, które nie należały do najłatwiejszych. Poszło im świetnie. Na koniec czwartoklasiści podziękowali nam za świetną zabawę i otrzymali od nas słodkie upominki.
  Przygotowana akcja była naszym debiutem, przez to wielkim wyzwaniem, któremu stawiliśmy czoła – tak twierdzi nasza wychowawczyni, która na dowód tego wraz z podziękowaniami i słowami uznania wręczyła nam małe „co nieco”.(autorka tekstu: Klaudia Straszewska kl. 7b)

Skip to content