• 15
  mar
  2022

  Nowoczesny trening młodych piłkarzy ręcznych z Jedynki

  W pierwszą niedzielę marca (6.03.2022r) piłkarze ręczni z naszej szkoły nie mogli narzekać na brak zajęć. Od samego rana brali udział w badaniach diagnozujących ich uzdolnienia do gry w piłę ręczną, które zorganizowali pracownicy i studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wraz z naszą nauczycielką kończąca studia i piszącą pracę magisterską Julią Kanią.
  Nasi uczniowie zostali przebadani przede wszystkim pod kątem skoczności i szybkości. Przeprowadzone zostały również badania, dzięki którym zawodnicy (a także ich rodziny) mogli dowiedzieć się o składzie swojego ciała.
  Po próbach motorycznych: skok dosiężny i bieg na 30 metrów, odbyły się mecze kontrolne z klasami sportowymi Szkoły Podstawowej nr 76. Podczas, rozgrywanych gier u zawodników mierzono kolejne parametry, liczba pokonanych metrów podczas każdej polowy, szybkość poruszania się. Nasi zawodnicy pod okiem trenera Andrzeja Dudkowskiego wygrali wszystkie mecze.🏆
  Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Rzepa, Tomasz Kobierzycki, Jakub Kołodziej, Borys Wolfart, Bartłomiej Oracz (wszyscy klasa 6B), Michał Stefański (6A), Gustaw Nieciąg, Dawid Kurjan, Tomasz Jarmułowicz, Mariusz Kwiatkowski (klasa 5A), Oskar Podgórski (5B), Brunon Dziak, Maciej Kowalczyk z klas 4.

Skip to content