• 22
  kwi
  2015

  Konkurs na Mandalę Jedynki

  ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY NA MANDALĘ „JEDYNKI”!

              Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym na zaprojektowanie mandali „Jedynki” z okazji 70 lecia naszej szkoły.

  REGULAMIN KONKURSU:

  1. Zaprojektowanie oraz ozdobienie mandali (koło o średnicy 20 cm).

  2. Powinna zawierać hasło: 70 lat SP1.

  3. Każdy uczeń może wykonać razem z rodzicem jedną wspólną pracę.

  4. Potrzebne będą: arkusz papieru, ołówek, cyrkiel oraz przybory do malowania, plastelina, papier kolorowy, tkaniny, nasiona, itp.

  5. Termin i miejsce składania prac: 5 czerwca br., świetlica szkolna (sala nr 2, 4 i 9).

  Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Prace będą również inspiracją dla mandali, które zostaną ułożone we wrześniu przez dzieci na szkolnym podwórku. Do ich stworzenia użyjemy kolorowych materiałów: nakrętek, szyszek, kamieni.

  MANDALA to inaczej „cały świat”, „koło życia”, oparta na okręgu to symbol doskonałości i jedności. Jest narzędziem do poznania siebie, rozwija twórcze myślenie, aktywizuje wyobraźnię, uczy wytrwałości i konsekwencji w działaniu, a misją „Jedynki” jest rozwijanie m. in. tych cech u naszych uczniów.

Skip to content