• 07
  lis
  2017

  Konkurs czytelniczy Festiwal książek

  3 listopada odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy „Festiwal książek” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1671). Jego celem było zaprezentowanie przez uczestników swoich ulubionych książek oraz zachęcenie do ich przeczytania. Forma prezentacji mogła być dowolna. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas  młodszych oraz 13 z klas 4 – 7 . Prezentacje miały różnorodny charakter. Wszystkie świadczyły o tym, że  uczestnicy doskonale znali przedstawiane przez siebie  książki, a nawet całe cykle książkowe. Pokazały ogromy wkład pracy  w to, aby w jak najciekawszy i atrakcyjny sposób opowiedzieć o swojej książce.  Jury w składzie Danuta Kwiatkowska, Dorota Kuszyńska, Barbara Wołek, wicedyrektor  Jacek  Kulesza postanowiło przyznać następujące nagrody:

  W kategorii klas młodszych:

   1 miejsce zajęła bezapelacyjnie Weronika Jędrychowska z kl. 2a

  2 miejsce – Ada Matkowska  z kl. 3f

  3 miejsce – Kornelia Kowalczyk  i Julia Pietruszewska z kl. 3e

  Wyróżnienie:  Bianka Król-Skirpan  z kl. 3a

  W kategorii klas 4 – 7

  1 miejsce zajęli Mateusz Damurski i Adrian Lis z kl. 6b

  2 miejsce – Grażyna Witek z kl. 7c

  3 miejsce – Stasiu Gola  z kl. 7a

  Ustalenia jury zbiegły się  niemal idealnie z oceną uczniów, którzy również  wybierali wg nich najciekawsze prezentacje. Największe  wrażenie na uczestnikach konkursu zrobiła Weronika Jędrychowska z kl. 2a przedstawiająca książkę ”Nela mała reporterka na kole podbiegunowym” oraz Staś Gola z kl. 7a, który wcielił się w najbardziej znaną literacką postać – Kubusia Puchatka.   Wszystkim gratulujemy!!!

Skip to content