• 10
    cze
    2013

    I Nocne czytanie w Jedynce przeszło do historii z … przytupem!

    Kiedy będzie następne nocne czytanie?! Takie pytanie zadawały dzieci już koło północy… Sześćdziesiątka wytrwałych dzieciaków z klas III – VI przeżyła niezwykłą przygodę z tekstami (galeria: http://test.sp1.wroclaw.pl/node/620). Nauczyciele Jedynki przez kilka godzin (do 1.00 w nocy!) czytali: „Oślą skórkę”, „Towarzysza podróży”, „Szatana z VII klasy”, „Braci Lwie Serce”, „Latajacego detektywa”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Pastereczkę i kominiarczyka”, „Agnieszkę – skrawek nieba”… Zmęczeni, ale zadowoleni, wychodziliśmy wszyscy rano, w sobotę, witając nowy piękny dzień, a słowa brzmiały i niech brzmią… Dziękujemy za wspaniałą postawę dzieciakom, które spisały się na medal! Dziękujemy nauczycielom, bez których I Nocnego czytania by nie było! Dziękujemy wszystkim, którzy w pomysł i realizację Nocnego czytania jakoś się zaangażowali. Warto bronić miejsca słowa czytanego „na żywo”, bo to nie tylko przeżycia, wrażenia i wrażliwość, ale skarb na lata.

Skip to content