• 26
  maj
  2023

  Zapraszamy na V Piknik Rodzinny i VI Piłkarską Mini Ligę Mistrzów – 27.05.2023

  Jutro gramy 6. Ligę Mistrzów w Jedynce! Podział grup, nazwy drużyn kapitanowie: http://sp1.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2023/05/Grupy-A3.pdf) A jak to wszystko się zaczęło?

  Najpierw było Mini Euro 2016 – autorski pomysł i wielkie zaangażowanie rodziców i uczniów ówczesnej klasy 5a pod przewodnictwem Pana Rafała Zarzyckiego. Turniej był rozgrywany na szkolnym boisku w sobotę 3 czerwca 2016 roku i został wspaniale przygotowany i przeprowadzony. Profesjonalizm szkolnego turnieju trójek piłkarskich i wspaniałe emocje, jakie mu towarzyszyły sprawiły, że rok później mieliśmy 2. Mini Ligę Mistrzów, która była rozgrywana już na dwóch boiskach: szkoła wzbogaciła się o nowoczesne boisko ze sztuczną murawą (wygraliśmy projekt WBO 2016).

  W 2017 r. odbył się również po raz pierwszy jako impreza towarzysząca Piknik Rodzinny – pomysł na integrację środowiska szkolnego. Stoiska zostały przygotowane przez dzieci wspólnie z rodzicami, klasowe grupy. Kipiał pomysłowością.

  Obie imprezy udały się nadzwyczajnie i odtąd towarzyszą sobie co rok (z okołopandemiczną przerwą). Nie wiadomo już, które z wydarzeń jest większe, ważniejsze – po prostu współistnieją, współgrają, uzupełniają się znakomicie. Czekają na nie sportowcy i kibice spragnieni piłkarskich emocji, czekają ci, którzy wolą sobotnie przedpołudnie spędzić przy grillu, kawie i ciastku czy zimnych przekąskach i napojach, bawiąc się i rozmawiając,… jak to na festynie.

  W tym roku V Piknik Rodzinny i VI Piłkarska Mini Liga Mistrzów   odbędą się w sobotę 27 maja od godziny 9.00, potrwają do ok 14. Zarejestrowało się 35 drużyn piłkarek i piłkarzy – 150 osób. A rozmiar festynu rodzinnego to zawsze wielka niespodzianka, jedno jest pewne – nie będzie on ani skromny, ani mały.

  Serdecznie Państwa zapraszamy na obie imprezy. Piknik to wspaniałe wydarzenia organizowane przez rodziców naszych uczniów wraz z uczniami przy współudziale nauczycieli. Organizacją Mini Ligi Mistrzów zajmuje się Pan Krzysztof Staruch (z synami) i Pan Rafał Zarzycki, imprezę poprowadzi i muzyką okrasi Pan Rafał Zarzycki (z synem). Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością na festynie przy Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu.

Skip to content