E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

„Jedynkowa geometriada” to tytuł projektu matematycznego, który będzie realizowany od września do grudnia 2020 w naszej szkole. Założeniem projektu jest przełamanie schematów związanych z uczeniem się geometrii, wprowadzenie do nauczania różnorodnych nowoczesnych metod pracy, a przez to zainteresowanie geometrią każdego ucznia. Zajęcia projektowe będą prowadzone w trzech klasach ósmych, w planach są także warsztaty w klasach siódmych i ósmych. Projekt jest realizowany pod patronatem mFundacji działającej przy mBanku, która już po raz siódmy zorganizowała konkurs na matematyczny projekt edukacyjny mPotęga. Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie 152 szkół z całej Polski, których projekty otrzymały akceptację komisji konkursowej.

 • 30
  Lis
  2020

  Agent tu, agent tam…

  Nasi agenci spisują się coraz lepiej! Pod koniec pierwszej misji aż 44 z nich uzyskało awans na stopień starszego aspiranta! A to jest aż 62% wszystkich agentów! Ciekawe jak będzie z awansami po zakończeniu drugiej misji, które już tuż tuż…

  Czytaj więcej
 • 20
  Lis
  2020

  Misja Mezopotamia!

  Dobrą właściwością naszego projektu jest to, że znakomicie sprawdza się w wersji on-line. Po zakończeniu pierwszej wyprawy do Nubii (czyli w języku szkolnym: po ogarnięciu własności figur na płaszczyźnie) nastąpiło podsumowanie: ile złotych, a ile srebrnych artefaktów (czyli jak poszły kartkówki); jaka jest jakość odkopanego rękopisu (czytaj: co dostałeś ze sprawdzianu); jaką masz szarżę (czyli ile punktów za zadania obowiązkowe i dodatkowe udało się pozyskać)… Odpowiedzi na te właśnie pytania są ważne i przekładają się na wielkość uratowanej populacji miasta. Bo wiecie: tajemnicza choroba zwana w języku medycznym matematyczną amnezją powoli ustępuje. To zasługa naszych agentów (uczniów 8a, 8b i 8d). Dzielnie walcząc i poprawiając swoją matematyczną kondycję, ratują świat 🙂

  Czytaj więcej
 • 10
  Lis
  2020

  Projekt trwa nadal!

  Pochłonięci bieżącymi sprawami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że pod cienka warstwą zwyczajnych lekcji matematyki tętni niezwykłość. Misje, artefakty, odznaki, awanse,… to jest prawdziwa rzeczywistość w której poruszają się nasi tajni agenci ratujący świat od matematycznej amnezji. A przede wszystkim… ratujący siebie! Nasz projekt wszedł w decydującą fazę. Trwa druga już misja (Mezopotamia), nasi agenci odszukali i zabezpieczyli pewną ilość nubijskich artefaktów i starożytnych kodeksów. Zrealizowali pierwsze zadanie specjalne i aktualnie rozmyślają nad konkursem na matematyczny film/prezentację. Dzieje się!

  Czytaj więcej
 • 29
  Wrz
  2020

  RatMatAm czyli Ratuj świat od matematycznej amnezji

  Czy wiecie, że w naszej szkole można spotkać agentów specjalnych SiAjEj, którzy dwoją się i troją, żeby uratować choćby jedno miasto od zdradliwego wirusa powodującego zanik matematycznych umiejętności? Agenci są oczywiście tajni, ale są wśród nas… Możemy zdradzić kilka ich pseudonimów: Noldyn 25, Nilama 207, Erblin 13, Loso 5,.. Obecnie agenci uczestniczą w misji specjalnej NUBIA, gdzie poszukują odpowiednich artefaktów. Do zadań agentów należy również wszystkim dbałość o swój codzienny rozwój matematyczny, żeby samemu nie ulec wirusowi.

  Czytaj więcej
 • 01
  Wrz
  2020

  Geometriada powoli rusza

  Nasz projekt matematyczny będzie trwał od września do grudnia. Na początku zawsze jest dużo pracy organizacyjnej, przygotowań, uszczegóławiania planów. To tez jest część projektu. O pierwszych efektach pracy napiszemy pewnie w połowie września, a to już niedługo.

  Czytaj więcej
Skip to content