E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

O szkolnej bibliotece można powiedzieć, że to taki szkolny mikrokosmos. Biblioteka zaprasza uczniów na zabawy, konkursy, wspólne czytanie, naukę, pomaganie, ważne rozmowy… Atmosfera przytulności i życzliwości, i trochę także tajemniczości, działa na niektórych jak magnes. Nie ma potrzeby się opierać: odwiedźcie szkolną bibliotekę, to naprawdę dobry pomysł 🙂 Panie bibliotekarki zapraszają!

 • 20
  mar
  2023

  Mikołaj Kopernik postacią miesiąca w SP1

  Spośród patronów roku 2023 w marcu zajmujemy się w SP1 w szczególny sposób Mikołajem Kopernikiem – wielkim astronomem, który zrewolucjonizował swoją dziedzinę nauki. O odkryciu Kopernika, o jego życiu traktuje też gra wymyślona przez szkolną bibliotekę. Można w nią zagrać „w realu”, można też w Internecie. Zachęcamy do wejścia na stronę https://learningapps.org/watch?v=pqexmwdtt23 i sprawdzenia swoich wiadomości. Powodzenia!

  Czytaj więcej
 • 20
  lis
  2022

  Z książką mi do twarzy

  Sesja fotograficzna „Z książką mi do twarzy”! Wyjątkowi modele, wyjątkowa aura i wyjątkowa sceneria. To musiało się udać! W dniach 25 i 26 października w promieniach słońca i spadających liści odbyła się sesja fotograficzna. Chętni, a było ich niemało wybrali książki (nowości zakupione w ramach NPRCz) i prezentowali je często w wymyślnych pozach. Zobaczcie jak prezentują się na naszych fotografiach, zapraszamy do galerii na stronie głównej http://sp1.wroclaw.pl/news/9592-2/

   

  Czytaj więcej
 • 03
  lis
  2022

  Konkurs na sztukę pięknego czytania

  W VII edycji konkursu sztuki pięknego czytania (konkurs "Opowieści o ..." z udziałem uczniów klas 4 - 8 odbył się 25 października, a konkurs "Zbaranieć można", dla uczniów klas 2 - 3 odbył się 26 października) wzięło udział 60-ciu uczniów, wspaniale przygotowanych, pięknie czytających, gimnastykujących język i z odwagą stawiających czoła publicznym prezentacjom. Słuchacze nie dość, że mogli poznać wybitne światowe osobowości, to mieli też okazję podziwiać artykulacyjne łamańce w wykonaniu młodszych uczestników. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • 05
  maj
  2022

  Obchody Międzynarodowego Dnia Książki – konkurs na językowe łamańce

  Podczas konkursu recytatorskiego zorganizowanego 26 kwietnia w bibliotece  z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, uczestnicy poddani zostali intensywnej gimnastyce języka. Łamańce językowe były nie lada wyzwaniem dla tych, którzy podjęli się prawidłowej artykulacji trudnych słów.

  Czytaj więcej
 • 05
  kw.
  2022

  Rozstrzygnięcie konkursu „Na ferie z książką”

  O tym, co warto czytać, jakie książki podobają się czytelnikom naszej szkoły (zwłaszcza nowo zakupione w ramach NPRC) można było się przekonać dzięki opiniom uczniów biorącym udział konkursie „Na ferie z książką”.  Konkurs ogłoszono przez szkolną bibliotekę na przełomie stycznia i lutego 2022 r. Recenzje książek wyrażone w różnych formach ekspresji, poprzez prace literackie, plastyczne, multimedialne a nawet przestrzenne, pokazały szerokie spektrum zainteresowań czytelniczych oraz różnorodne umiejętności i talenty uczniów.

  Czytaj więcej
Skip to content