• 06
  kwi
  2020

  Książeczki z mojej biblioteczki – konkurs dla uczniów kl. 1-4

  Drodzy Uczniowie,
  Chcąc wypełnić Wam czas podczas zawieszenia zajęć w szkole, chciałybyśmy zaproponować Konkurs czytelniczo-plastyczny „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ DOMOWEJ BIBLIOTECZKI”.
  Z pewnością posiadacie w domu książki, które często są przez Was ulubione, do których chętnie wracacie i świetnie znacie ich treść. Konkurs jest okazją, aby z nami podzielić się czytelniczymi zainteresowaniami wykorzystując przy okazji lubianą przez dzieci formę ekspresji plastycznej. Zapraszamy Was do udziału w konkursie, do tworzenia ilustracji książkowych. Dodatkową zachętą do aktywnego udziału, niech będzie nagroda – niespodzianka dla najbardziej zaangażowanej klasy.
  Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

  Łączymy serdeczne pozdrowienia, życząc zdrowia, cierpliwości i szybkiego powrotu do normalności…
  Małgorzata Buska i Barbara Wołek – nauczyciele bibliotekarze SP 1

  Regulamin konkursu czytelniczo-plastycznego dla klas 1 – 4 na ilustrację do ulubionej książki, która jest własnością ucznia „KSIĄŻECZKI Z MOJEJ DOMOWEJ BIBLIOTECZKI”
  1. Cele konkursu:
  prezentacja zdolności plastycznych, rozwijanie kompetencji czytelniczych, umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  rozwijanie wyobraźni twórczej, promowanie książek z domowej biblioteki, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach.
  2. Konkurs jest adresowany do uczniów, którzy przeczytali książkę ze swojej domowej biblioteki i chcieliby się nią podzielić z innymi.
  3. Do prezentowanej książki należy wykonać ilustrację w dowolnej technice plastycznej (rysunek, wydzieranka, malunek itp.) lub z wykorzystaniem techniki graficznej (np. Paint).
  4. Praca powinna być wykonana indywidualnie w formacie A3 lub A4.
  5. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące elementy:
  a. estetyka wykonania pracy (0 – 5 pkt.);
  b. pomysłowość i oryginalność pracy (0 – 10 pkt.);
  c. umieszczona na odwrocie pracy informacja o książce zawierająca następujące elementy: nazwisko i imię autora książki, tytuł oraz informacja o autorze pracy nazwisko i imię ucznia i klasa. (0 – 1 pkt.)
  6. Termin nadsyłania prac lub przyniesienia do biblioteki szkolnej ((gdy będzie już otwarta!) obejmuje czas od 17.03.2020 r. do 8.04.2020 r. (lub później, w zależności od rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem).
  7. Prace w formie skanu można przesłać na adres mailowy: mbuska@sp1.wroclaw.pl lub bwolek@sp1.wroclaw.pl.

   

Skip to content