E-dziennik

Kalendarz

Plan lekcji

Wieści z klas

 • 25
  Cze
  2019

  5a w Domu Europy

  18 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, klasa 5a była na ciekawej lekcji o wielokulturowości w Domu Europy, który jest Punktem Informacyjnym UE we Wrocławiu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, popisywali się wiedzą o Unii Europejskiej i jej krajach. Po lekcji poszliśmy na pyszne lody i bawiliśmy się w Parku, doskonaląc technikę gry Flagi. Klasa…

  Czytaj więcej
 • 25
  Maj
  2019

  Wycieczka 4a i 5c

  W tym tygodniu klasa 4a i klasa 5c wraz z wychowawcami pojechały na dwudniową wycieczkę w przepiękne, górzyste okolice Kamiennej Góry. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię zamku Bolków oraz jego władców, obejrzeć naturalnie występujące kolorowe jeziorka oraz zdobyć Kruczą Skałę. Wzięli również udział w warsztatach tkackich, dzięki którym wykonali pięknie zdobione lniane woreczki (wyjazd…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  PIERWSZAKI W NFM

  We wtorek klasy 1a i 1 b wybrały się do Narodowego Forum Muzyki, aby uczestniczyć w koncercie zatytułowanym „Korzenie muzyki sięgają Afryki”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć brzmienie instrumentów, które w niezmienionej formie przetrwały nawet tysiące lat. Zostały one wykonane z owoców, patyków, skóry, orzechów czy bambusa, a do Polski przywędrowały z najodleglejszych zakątków…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  5A w MUZEUM ARCHITEKTURY

  9 stycznia 2019r. klasa 5a wybrała się do  Muzeum Architektury obejrzeć wystawę „1918-2018 stulecie niepodległości. Polska –światu”. Zwiedzenie wystawy było częścią zajęć  poświęconym obchodom tej ważnej dla nas rocznicy. Sylwetki słynnych Polaków  bardzo zainteresowały uczniów, tym bardziej, że nie wszyscy byli im znani. Ciekawość wzbudzały też różne przedmioty związane ze słynnymi Polakami, m. in. plecak…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  WARSZTATY CERAMICZNE 1B

  We wtorek 15 stycznia klasa 1 b była gośćmi Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M.Lutra (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1975).  W prowadzonej przez Fundację Szkole Przysposabiającej  do Pracy dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Każdy z nas miał okazję samodzielnie ulepić i ozdobić miseczkę z bryłki gliny. Praca odbywała się pod czujnym okiem…

  Czytaj więcej