E-dziennik

Kalendarz

Plan lekcji

Wieści z klas

 • 18
  Mar
  2019

  PIERWSZAKI W NFM

  We wtorek klasy 1a i 1 b wybrały się do Narodowego Forum Muzyki, aby uczestniczyć w koncercie zatytułowanym „Korzenie muzyki sięgają Afryki”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć brzmienie instrumentów, które w niezmienionej formie przetrwały nawet tysiące lat. Zostały one wykonane z owoców, patyków, skóry, orzechów czy bambusa, a do Polski przywędrowały z najodleglejszych zakątków…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  5A w MUZEUM ARCHITEKTURY

  9 stycznia 2019r. klasa 5a wybrała się do  Muzeum Architektury obejrzeć wystawę „1918-2018 stulecie niepodległości. Polska –światu”. Zwiedzenie wystawy było częścią zajęć  poświęconym obchodom tej ważnej dla nas rocznicy. Sylwetki słynnych Polaków  bardzo zainteresowały uczniów, tym bardziej, że nie wszyscy byli im znani. Ciekawość wzbudzały też różne przedmioty związane ze słynnymi Polakami, m. in. plecak…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  WARSZTATY CERAMICZNE 1B

  We wtorek 15 stycznia klasa 1 b była gośćmi Fundacji Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M.Lutra (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1975).  W prowadzonej przez Fundację Szkole Przysposabiającej  do Pracy dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Każdy z nas miał okazję samodzielnie ulepić i ozdobić miseczkę z bryłki gliny. Praca odbywała się pod czujnym okiem…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  MALOWANE NA SZKLE W 1B

  W środę 9 stycznia uczniów klasy 1 b odwiedziła mama Kacpra, która jest artystą – plastykiem. Opowiedziała nam o historii szkła, pokazała wykonane przez siebie prace artystyczne. Szczególnie podobały nam się kolorowe „twarzotalerze”. Obejrzeliśmy też krótki film prezentujący Jej pracę. Na koniec każde dziecko samodzielnie wykonało i ozdobiło piękny szklany kwiat , który będzie wspaniałym…

  Czytaj więcej
 • 18
  Mar
  2019

  ŚWIĄTECZNA I NIEMIECKA LEKCJA W 8E

  We wtorek 18 grudnia gościliśmy uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 48 wraz z nauczycielką języka niemieckiego, panią Moniką Gołdyn-Krul. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przeprowadzili dwugodzinne warsztaty świąteczne w klasie dwujęzycznej z językiem niemieckim – 8 e (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1970). Ósmoklasiści zostali podzieleni na 5 grup, z których każda miała do wykonania inne zadanie. Wszystkie grupy prezentowały efekty swojej…

  Czytaj więcej