E-dziennik

Kalendarz

Plan lekcji

Wieści z klas

 • 08
  Paź
  2019

  Pokaz mody w 2b

  W ubiegłym tygodniu klasa 2 b omawiała tematy ekologiczne i poznawała znaczenie słów „ekologia, recykling, makulatura, segregacja i przetwarzanie odpadów”. W ramach zajęć Twórczego Rozwiązywania Problemów zastanawialiśmy się, jak możemy wykorzystać odpady. Postanowiliśmy zorganizować pokaz „recyklingowej mody”. Zabawa była świetna, współpraca w grupach układała się zgodnie, a my nauczyliśmy się, że śmieci mogą się jeszcze…

  Czytaj więcej
 • 04
  Paź
  2019

  „BRESLAU LIVE ERLEBEN”, CZYLI KLASA 7C PODBIJA WROCŁAW

  W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zaprosił 25 września 2019r. uczniów klasy dwujęzycznej 7c na grę miejską pt.: „Breslau Live erleben” czyli „Wrocław na żywo”. Grę językową poprowadziła dla nas pani Katarzyna Sroka, z którą spotkaliśmy się pod Papą Krasnalem. To właśnie w tym miejscu rozpoczęliśmy krótkie zwiedzanie…

  Czytaj więcej
 • 04
  Paź
  2019

  5c w Muzeum Człowieka

  1 października 2019r. klasa 5 c uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez panią dr Joannę Zych w Muzeum Człowieka przy Uniwersytecie Wrocławskim. Zajęcia dotyczyły oceny płci człowieka na podstawie szczątków kostnych. Uczniowie na początku poznali różnicę w budowie czaszek, miednicy oraz kości udowej kobiety i mężczyzny, a następnie zostali podzieleni na grupy. Każda grupa otrzymała czaszkę…

  Czytaj więcej
 • 02
  Paź
  2019

  Zdrowe śniadanie (warsztaty dla klas II i III)

  W czwartek 26 września uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach żywieniowych pod hasłem „Zdrowe śniadanie”. Pani Dietetyk przypomniała dzieciom zasady zdrowego żywienia i omówiła najnowszy projekt piramidy zdrowia. Młodzi kucharze mogli  też samodzielnie, pod kierunkiem dietetyka, przygotować zdrowe śniadanie. Wykorzystali  do tego tylko zdrowe składniki: płatki owsiane, banany, miód, rodzynki i jogurt. Bardzo…

  Czytaj więcej
 • 25
  Cze
  2019

  5a w Domu Europy

  18 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, klasa 5a była na ciekawej lekcji o wielokulturowości w Domu Europy, który jest Punktem Informacyjnym UE we Wrocławiu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, popisywali się wiedzą o Unii Europejskiej i jej krajach. Po lekcji poszliśmy na pyszne lody i bawiliśmy się w Parku, doskonaląc technikę gry Flagi. Klasa…

  Czytaj więcej