sty

Dryżyna matematyczna w półfinałach Dolnośląskich Meczów Matematycznych!

Szkolna drużyna matematyczna tradycyjnie już na przełomie jesieni i zimy przystąpiła do rozgrywek w ramach Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Reprezentacja Jedynki w fazie grupowej rozegrała dwa mecze: 15 grudnia 2016 nasi uczniowie pokonali swoich kolegów z SP 11 Jelenia Góra 28,5:19, 19 stycznia 2017 pokonali uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu 46:3. Tym samym drużyna awansowała na pierwszym miejscu do półfinałów DMM. Przypominamy, że Jedynka czterokrotnie w kilkunastoletniej historii DMM wygrywała te wojewódzka rywalizację! Skład drużyny z tego roku szkolnego: Piotr Sowa,Mikołaj Stępień, Magdalena Kotas (wszyscy Vb), Maciej Łabuda, Matylda Cholewińska (oboje Vc), Kamil Łęcki, Kamil Borowski, Jarosław Mykuliak,Alicja Adamska, Wojciech Staruch, Zofia Popowicz (wszyscy z VIa), Maciej Durkalec (VIb), Marcelina Oleśniewicz (VIc). Gratulujemy zespołowi prowadzonemu przez P. Ulę Karbowską.
    Będziemy trzymali kciuki za powodzenie naszej reprezentacji w kolejnych matematycznych potyczkach. Powodzenie! Ave Mathematicus!