Total top

   

Świetlicowe wieści

PAŹDZIERNIK 2017

ZDROWO I KOLOROWO!

Bardzo zdrowo i kolorowo zakończył się październik w świetlicy. Uczniowie wszystkimi zmysłami rozpoznawali  owoce i warzywa. Pierwszaki i drugie klasy układały owocowo-warzywne „obrazy”. Uczniowie z klas trzecich najpierw myli, obierali i kroili warzywa i owoce, a następnie usiedli wspólnie do stołu, aby rozpoznawać, nazywać oraz degustować to, co przygotowali. Prezentacja warzyw i owoców w postaci „szwedzkiego stołu” zachęciła dzieci do próbowania nowych, również tych mniej znanych i lubianych jarzyn. Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania sobie smacznej i zdrowej kanapki. Porozmawialiśmy również o potrawach, które można przygotować z warzyw i owoców.
Uczniowie klas IV-VI poznawali walory smakowe i odżywcze warzyw i owoców, samodzielnie przygotowując kanapki ze zdrowych produktów. W trakcie wspólnego biesiadowania zwrócono uwagę na zachowanie zasad Savoir-vivre przy stole. Uczniowie poznali również przyprawy, którymi można wzbogacić smak potraw (http://sp1.wroclaw.pl/node/1677).

Degustacja warzyw i owoców w świetlicy to kontynuacja cyklu zajęć „Jemy zdrowo kolorowo”, których celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz edukowanie dzieci na temat zdrowego odżywiania.


POLA NADZIEI

Z okazji Dnia Nauczyciela, oprócz tradycyjnych życzeń i innych wyrazów sympatii, odbyła się zbiórka cebulek żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. W tym roku zgromadziliśmy 396 cebulek, które zostały już wsadzone w ogródku przy szkole. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim wspierającym „żonkilową” akcję. Krótką relację fotograficzną z sadzenia „Pól Nadziei” można znaleźć w naszej galerii (http://sp1.wroclaw.pl/node/1675).

 

CZERWIEC 2017

VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane"

Uczennice klasy 2e, Marta Skowrońska i Antonina Górka, zostały docenione przez jury VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane". Marta otrzymała  nagrodę za ilustrację do wiersza "Ptasie radio", zaś Tosia - wyróżnienie za rysunek do wiersza "Abecadło".

Gratulujemy młodym plastyczkom!

 

VIII Świetlicowa Mini Lista Przebojów

13. czerwca odbyła się w naszej auli VIII Świetlicowa Mini Lista Przebojów. Każda z grup zaprezentowała przed publicznością swoją ulubioną piosenkę. Występy były przygotowane z niesamowitym zaangażowaniem i energią. Pojawiły się starannie dobrane stroje, układy taneczne, a nawet akrobatyczne! Jak na występy przed dużą publicznością przystało – pojawiła się też trema, ale nasi uczniowie dzielnie ją zwalczyli! Publika oszalała! Brawo! http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1606


 

W Muzeum Pana Tadeusza

W czerwcu dzieci ze świetlicy odwiedziły najmłodsze muzeum Wrocławia - otwarte w zeszłym roku Muzeum Pana Tadeusza.

 Podczas zwiedzania klasy pierwsze i drugie poznawały tajemnice muzeum i zwiedzały jego zakamarki. Oprócz sal wystawowych, (gdzie zdobywali informacje o „Panu Tadeuszu” i jego autorze), uczniowie mogli wejść także do części, do której nikt nie ma dostępu – gabinetu edukatorów muzealnych! Dzięki temu mogli poznać pracę w muzeum od podstaw i zadawać takie pytania, jakie tylko przyszły im do głowy – na każde pytanie dostawali odpowiedź!

Klasy trzecie dowiedziały się jak wyglądało ok. 200 lat temu codzienne życie na szlacheckim dworze - czym zajmowali się jego mieszkańcy w różnych porach roku, jakie nosili stroje, jakie jadali potrawy. Dzieci próbowały rozpoznać stosowane wówczas przyprawy, a na końcu nakryły stół do uczty - nieee, same do niej nie zasiadły (cóż, to tylko muzeum...), ale za to obejrzały fragment filmu "Pan Tadeusz" przedstawiający biesiadę. Może kiedyś, gdy przeczytają narodową epopeję przypomną sobie te zajęcia i wspomną miło świetlicę...   http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1603

 

Jemy zdrowo i kolorowo

W dniach 6 i 7 czerwca odbyły się w naszej świetlicy Dni Zdrowego Żywienia Jemy zdrowo i kolorowo. Z tej okazji każda z grup świetlicowych wzięła udział w zajęciach edukacyjnych mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie uczniów do codziennego spożywania warzyw i owoców. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci dostały do dyspozycji różnego rodzaju warzywa i owoce, z których wykonywały smaczne i zdrowe przekąski: kanapki, sałatki i szaszłyki oraz tworzyły nietuzinkowe kolorowe obrazki. Na zakończenie świetliczaków czekała niespodzianka – wielka warzywno – owocowa uczta oraz degustacja zdrowych… słodyczy w postaci rafaello z kaszy jaglanej i ciasta pomidorowego. Po tej lekcji każdy uczeń Jedynki z pewnością doskonale wie, jak zdrowo się odżywiać i jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest aktywność fizyczna. A jeśli już zapomni - może oglądając piękne zdjęcia, odświeży sobie pamięć :)  http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1604

 

Prawie jak The World Games!

Nasze świetliczaki, po zapoznaniu z ideą The World Games, miały okazję osobiście wziąć udział zawodach sportowych. 8-go czerwca odbyła się Olimpiada Świetlicowa „Baw się razem z nami!”, w której wystartowały całe grupy świetlicowe. Każda grupa miała okazję wykazać się sprawnością, celnością, skupieniem, a przede wszystkim solidarnością – bo najważniejsze podczas zabawy były zasady fair play i gra zespołowa! Rozgrywkom towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje, a zaangażowanie dzieci przerastało najśmielsze oczekiwania! Krótko ujmując: prawdziwe igrzyska – prawie jak The World Games! Kilka zdjęć z Olimpiady można znaleźć tutaj http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1605

Piękne czytanie

1 czerwca, w ulubiony dzień dzieciaków, wybraliśmy się do Rynku przed budynek Muzeum Pana Tadeusza, aby wziąć udział w happeningu „Piękne czytanie” (http://sp1.wroclaw.pl/node/1596). Pomysłodawcami spotkania byli Szkoła Podstawowa nr 82, organizatorzy akcji „Cały Wrocław czyta” oraz muzeum. Uwielbiamy bajki, dlatego też nasza grupa składała się ze znanych i lubianych bajkowych bohaterów: pirata, Dzwoneczka, Pippi Pończoszki, dr Dolittle, księżniczki, kota w butach i niedźwiedzia polarnego. Na miejscu wysłuchaliśmy fragmenty „Pana Tadeusza” czytane przez dyrektora muzeum oraz prezydenta Wrocławia. Jak zawsze zostawiliśmy po sobie ślad, wpisując się  do pamiątkowej księgi.

Nasze wyjście postanowiliśmy zakończyć lodową ucztą, jak na prawdziwy DZIEŃ DZIECKA przystało!

 

MAJ 2017

Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”

Dnia 11.05.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 90 im. prof. St. Tołpy we Wrocławiu odbył się XXI Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice grupy świetlicowej kl. III f Michalina Szczepaniak i Iga Wysocka. Dziewczynki pod opieką wychowawcy Moniki Mielec przez dwa miesiące intensywnie przygotowywały się do konkursu zgłębiając wiedzę z przyrody i ekologii. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu: ochrony roślin i zwierząt, działań człowieka chroniących przyrodę w swoim środowisku, zdrowia i bezpieczeństwa człowieka, ochrony roślin i zwierząt żyjących w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dziewczynki rozwiązywały test sprawdzający wiedzę i uczestniczyły w części praktycznej przeprowadzając różne doświadczenia i interpretując ich wyniki. Po niełatwej rywalizacji, oczekując na werdykt jury, obejrzałyśmy interesujące przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez gospodarzy. Emocje były ogromne, a nasza radość jeszcze większa, kiedy dowiedziałyśmy się, że nasze reprezentantki zajęły III miejsce! Serdecznie gratulujemy! Galeria: http://sp1.wroclaw.pl/node/1584

 

 

Międzyszkolny konkurs astronomiczny "Gwiezdne szlaki"

Troje uczniów z klasy 3 c przez kilka tygodni zagłębiało tajemnice kosmosu. Zdobytą wiedzę sprawdzili na międzyszkolnym konkursie „Gwiezdne szlaki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 i zajęli III miejsce. Oto relacja z konkursu napisana przez uczniów: „Karolina, Agata i Igor jako reprezentanci SP1 pojechali na kosmiczny konkurs „Gwiezdne szlaki” do SP20. Była tam część, w której trzeba było wykazać się wiedzą (krzyżówki, rebusy, losowanie pytań) oraz zadanie plastyczne (temat - kosmiczna podróż). Mimo tego, że konkurs był trudny to był ciekawy i dużo się nauczyliśmy.” „Konkurs bardzo mi się podobał, po otrzymaliśmy pyszny poczęstunek, ale najważniejsze było to, że dowiedziałem się dużo o kosmosie”. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Galeria: http://sp1.wroclaw.pl/node/1583

 

Wyniki konkursu „Podróże małe i duże”

Informujemy, że nasz międzyszkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Podróże małe i duże” został rozstrzygnięty.

Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i pragniemy podkreślić, że temat potraktowany był przez was bardzo wszechstronnie. Prace, które przyszło nam oceniać ujawniały dużą wyobraźnię i kreatywność plastyczną dzieci. (Mozna to zobaczyć nanawet na zdjęciach prac http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1574)

Liczymy na dalsze, wspólne plastyczne podróże, a nagrodzonym - gratulujemy.

 Nagrody główne otrzymali:

 I miejsce Wiktor Pietrzak (SP 17)

 II miejsce Tola Kowalska (ZSP 14)

 III miejsce Hania Kida    (SP 36)

  Wyróżnienia otrzymali:

 Natalia Lechowicz (ZS 11)

 Maja Cygan (ZS 11)

 Jakub Stróż (SP 17)

 Zosia Pietruszewska, Nadia Skórska  (ZS 11)

 Pola Bułat (SP 36)

 Laureatów konkursu zapraszamy na rozdanie dyplomów i nagród, które odbędzie się 12 czerwca w naszej szkole.
O szczegółach wydarzenia poinformujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

D Z I Ę K U J E M Y ! ! !

 Zakończyliśmy akcję charytatywną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Pola Nadziei.

Przez kilka tygodni kwietnia wykopywaliśmy, cięliśmy i sprzedawaliśmy piękne żonkile z naszego szkolnego ogródka. Przy wejściu do szkoły witał nas zapach wiosennych kwiatów i uśmiechnięci kwestujący.

Zebraliśmy dla dzieci 1554,75 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, bardzo dziękujemy!                                                                                       

                                                                                          Wychowawcy i dzieci ze świetlicy

 

Podróże małe i duże - regulamin konkursu

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu zaprasza wychowanków świetlic do udziału w konkursie plastycznym:“PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”. 

Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości plastycznej u dzieci; budzenie zainteresowań geograficznych i kulturowych; inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności artystycznych; nawiązanie współpracy z innymi świetlicami szkolnymi, wymiana doświadczeń i pomysłów.

 Regulamin konkursu: w konkursie mogą wziąć udział wychowankowie świetlic szkolnych z klas 1-3; prace indywidualne, wykonane pod opieką jednego wychowawcy; prace płaskie; technika: dowolna; format pracy: dowolny; opis pracy: czytelna wizytówka zawierająca imię i nazwisko autora, klasę, nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna; ilość prac: max. 5 szt. z placówki. 

Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, pomysłowość, estetyka. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru prac do prezentacji. Prace, które biorą udział w konkursie będzie można odebrać po 19 czerwca. Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Wszyscy autorzy prac otrzymują dyplomy, opiekunowie otrzymają zaświadczenie. 

Terminy: prace należy dostarczyć do 19 maja 2017 r.; wystawa prac od 23.05. do 16.06.2017 r. (na parterze w szkole); wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 maja 2017 r. na stronie internetowej http://sp1.wroclaw.pl w zakładce “świetlica”, a wyróżnione szkoły zostaną poinformowane mailowo (na adres szkoły)o terminie uroczystego wręczenia nagród. 

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałych pomysłów i dobrej zabawy! Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy:
wychowawcy świetlicy: M. Bednarek , E. Dudziak ,K. Korzeniowska, E. Łozińska, R. Pawłowska, G. Skuza, A. Świderska. 

Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08/1997 r. Dz. U. Nr. 133poz. 833 z póź. zm.).

MARZEC 2017

29 marca gościliśmy w świetlicy nauczycieli z wrocławskich szkół na kolejnych warsztatach plastycznych z cyklu "Kreatywnie z dziećmi". W tym roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczestnicy z zapałem ozdabiali torby na świąteczne zakupy, robili kartki wielkanocne i wykonywali odbitki kalkograficzne. Dodatkową atrakcją był pokaz tworzenia maski gipsowej.

Zaprezentowane formy zajęć tak zachwyciły uczestniczki warsztatów, że wszystkie wytwory zabrały do domów, ledwie zdążyliśmy niektóre sfotografować...http://sp1.wroclaw.pl/node/1545
Już szykujemy niespodzianki na przyszłoroczne warsztaty...  Zapraszamy!


LUTY 2017

W Dniu Otwartych Drzwi naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki. Dzieci na co dzień uczęszczają do Przedszkola nr 3 mieszczącego się obok naszej placówki. Wizyta była szczególna, ponieważ maluchy nie tylko zwiedziły szkołę, ale również uczestniczyły w zajęciach plastycznych z klasami trzecimi prowadzonymi przez panią Elżbietę Dudziak i panią Karolinę Korzeniowską. Zajęcia miały na celu zapoznanie sześciolatków z naszymi uczniami, których być może będą spotykać już od września na szkolnych korytarzach. Dzieci w trakcie zajęć wspólnie wykonały girlandy z własnym imieniem, które zabrały ze sobą na pamiątkę do domu.  http://sp1.wroclaw.pl/node/1496

W ramach akcji „Cały Wrocław czyta” nasza szkoła opiekuje się dwoma skrzyneczkami bookcrossingowymi mieszczącymi się w Ogrodzie Botanicznym i Pasażu Grunwaldzkim.
Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży ma za zadanie rozpowszechnić czytanie. Polega to na zostawianiu książek w skrzyneczkach rozmieszczonych po całym Wrocławiu, skąd inni mogą je wziąć do przeczytania.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas trzecich wraz z liderami akcji systematycznie zasilają wybrane pod opiekę skrzyneczki. Dzieci na tyle wczuły się w rolę strażników skrzynek, że również w czasie wolnym wraz z rodzicami odwiedzają i na bieżąco zapełniają miejsce książkami. http://sp1.wroclaw.pl/node/1497

STYCZEŃ 2017

SUKCESY

Chwalimy się, bo mamy czym! Oto sukcesy naszych świetliczaków w I semestrze:

    I miejsce zajęła Lena Ślęzak z kl. III e w konkursie „Zwierzaki cudaki” (SP nr 71)

    III miejsce zajęła Hanna Grygiel z kl. III b w konkursie „Grzyby naszych lasów” (SP nr 17)

    I miejsce zajęła Weronika Wścisło z kl. III a w konkursie „Jesienne Kompozycje” (ZS nr 9)

    I miejsce zajęła Weronika Wścisło z kl. III a w konkursie „Liściaki” (SP nr 18)

    II miejsce zajęła Zuzia Kus z kl. III a w konkursie „Liściaki” (SP nr 18)

    I miejsce zajęła Ula Wojciechowska z kl. III a w konkursie „Mój przyjaciel miś- raz na ludowo” (SP nr 28)

    III miejsce zajęła Nikola Tarnowska z kl. III f w konkursie „Magiczny czas- projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej” (Muzeum Poczty i Telekomunikacji)

    I miejsce zajęła Ada Matkowska z kl. II w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)

    Wyróżnienie zdobyła Ania Kaczmarek z kl. II w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)

    Wyróżnienie zdobyła Michalina Szczepaniak z kl. III f w konkursie „Cztery pory roku z filcu” II edycja- jesień (SP nr 3)

    Wyróżnienie zdobyła Ada Adamska z kl. II d w konkursie „Zakładka ekologiczna” (SP nr 107)

    Wyróżnienie zdobyła Hanna Markiewicz z kl. II d w konkursie „Zakładka ekologiczna” (SP nr 107)

 

UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU W ZIMOWEJ SZACIE

W styczniu w naszej świetlicy uroczyscie zakończyliśmy międzyszkolny konkurs W zimowej szacie. Były nagrody dla najlepszych i ... świetna zabawa. Fotorelacja i nagrodzone prace: http://sp1.wroclaw.pl/node/1470, http://sp1.wroclaw.pl/node/1472.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W listopadzie 2016 roku w naszej świetlicy odbyła się akcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W październiku uczniowie przynosili zabawki, pluszaki i książki, które stały się fantami w loterii. Uzbierane dzięki loterii pieniądze (w wysokości 500zł) oraz  karma i materiały do wyścielania legowisk przyniesione przez uczniów, zostały zawiezione do schroniska przez nie same wraz z opiekunami. Nasi uczniowie przygotowali ciekawą prezentację z przekazania tych darów i pieniędzy, którą można obejrzeć na ekranie przy wejściu głównym do szkoły i tutaj w imieniu dyrekcji pragniemy podziękować Joannie Szaramecie  z klasy 4d, Marcie Kalinowskiej i Wiktorii Tomaszewskiej z klasy 6d. 

W galerii można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu:   http://sp1.wroclaw.pl/node/1471
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji loterii oraz zaangażowanie w zbiórkę karmy i koców
. To między innymi dzięki Waszemu wsparciu psy i koty ze schroniska mają pełne brzuszki oraz ciepłe miejsce do spania.

GRUDZIEŃ 2016

Wyniki konkursu „Świat w zimowej szacie’’

Z przyjemnością informujemy, że nasz międzyszkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Świat w zimowej szacie” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Komisja oceniająca nagrodziła i wyróżniła najciekawsze prace. 

Nagrody główne otrzymali:

o   I miejsce – Aleksandra Ciesielska (SP 78),

o   II miejsce- Monika Woźny (SP 17),

o   III miejsce - Oliwia Wańczyk ( ZSP 14),

o   III miejsce  - Hanna Szpil (SP 17).

 Wyróżnienia otrzymali:

o  Jagoda Knopek (SP 17),

o  Piotr Kołodziej (SP 3),

o  Magdalena Urbańczak (ZSP 14),

o  Zuzanna Kawaciuk (SP 113),

o  Natalia Krukowska (SP 78),

o  Maja Harlender (SP 78) ,

o  Nikola Jurek (SP 51),

o  Dawid Król (ZSP 14),

o  Justyna Martynik (SP 36),

o  Monika Wilk (SP 36),

o  Zuzanna Kliber (SP 36).

 Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje!

Laureatów konkursu zapraszamy na rozdanie dyplomów i nagród, które odbędzie się

w styczniu w naszej szkole. O szczegółach wydarzenia poinformujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 


PRZED KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM
Na dworze mamy lekki mróz, w powietrzu unosi się klimat zbliżających się Świąt, a w naszej świetlicy ruszyły przygotowania do XXI Kiermaszu Bożonarodzeniowego.  Dzieci z zaangażowaniem pod okiem wychowawców tworzą piękne ozdoby: choinki z papieru, bombki z szyszek, gwiazdki z włóczki. Wyklejane, malowane, wyszywane. Każdy znalazł pomysł w sam raz dla siebie.  Dzięki zdjęciom już teraz można z bliska przyjrzeć się tym cudeńkom...  http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1431
 

W MUZEUM PANA TADEUSZA

Dnia 2 grudnia dzieci z klas II c, II d i IIe uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Pana Tadeusza. Tematem  zajęć  były „Tajemnice dawnego dworu i jego mieszkańców”. Zwiedziliśmy dwie sale ekspozycyjne, w których zobaczyliśmy ubrania polskiej szlachty i sposób nakrycia stołu w szlacheckim dworze. Główną atrakcją była możliwość przymierzenia przez dzieci strojów, jakie nosiły polskie szlachcianki i szlachcice w XIX w. Zapraszamy do galerii zdjęć. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1436

LAUR CZYTANIA 2016 dla SP 1 we Wrocławiu

Dnia 1 grudnia 2016 r. przedstawiciele klas trzecich wraz z opiekunem, panią Agatą Misztelą, wzięli udział w 25. Targach Dobrych Książek połączonych z finałem XIV edycji akcji Cały Wrocław czyta.
Podczas gali finałowej we Wrocławskim Centrum Kongresowym trzecioklasiści w imieniu całej społeczności szkolnej odebrali z rąk organizatorów akcji nagrodę główną (w postaci statuetki, pamiątkowego dyplomu, teatrzyku i książek edukacyjnych) za aktywny i twórczy wkład w promowanie działań czytelniczych i bookcrossingowych.

Po części oficjalnej dzieci udały się do Hali Stulecia na targi, gdzie miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach plastycznych i czytelniczych (
http://sp1.wroclaw.pl/node/1428)


LISTOPAD 2016

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

W piątek 25 listopada w świetlicy odbyła się prelekcja strażnika miejskiego dotycząca wrocławskich krasnali. Dzieci poznały historie, imiona oraz miejsca, gdzie we Wrocławiu „ukrywają się” krasnale. Mieliśmy okazje zobaczyć  je z bliska, dzięki  prezentacji przygotowanej przez naszego gościa.

KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza wychowanków świetlic do udziału w konkursie plastycznym: „ŚWIAT W ZIMOWEJ SZACIE”.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałych pomysłów i dobrej zabawy!

PAŹDZIERNIK 2016

POLA NADZIEI

W tym miesiącu rozpoczęliśmy działania związane z akcją Pola Nadziei 2016/17. Uczniowie naszej szkoły przynieśli 365 cebulek żonkili. Wszystkie zostały posadzone w szkolnym ogródku. Czekamy do wiosny, aż wyrosną z nich piękne żonkile.W imieniu podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci serdecznie za nie dziękujemy! http://sp1.wroclaw.pl/node/1407

Kolorowa jesień w świetlicy

 Jesień to piękna pora roku obdarowująca nas skarbami przyrody, które możemy wykorzystać do nauki i zabawy. Dla naszych świetliczaków stała się ona inspiracją do wykonywania przeróżnych prac plastycznych. Podczas jesiennych spacerów dzieci zbierały kolorowe liście, żołędzie oraz „noski”, które stały się jednym z elementów wykonywanych przez nich prac.  Nie zabrakło również jesiennych pejzaży namalowanych za pomocą farb, czy drzewek jesiennych z pestek dyni i bibuły. Tak pięknie wykonane prace przyozdabiają nasze świetlice i korytarze szkoły. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1391)

  Marek Głogowski "Pora wesoła"

 Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!

Dla mnie jesień to pora wesoła,

Roześmiana i gwarna jak szkoła!

Lśniąca skórką kasztana na trawie,

W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.

Jesień - roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą

i znajduję brąz, czerwień i złoto!
 

*************************************************************************************************************

Rok szkolny 2015/16

 CZERWIEC 2016

Świetlicowa Mini lista Przebojów

16 czerwca 2016 roku w auli naszej Szkoły odbyła się siódma już edycja Świetlicowej Mini listy Przebojów. Dzieci z klas I, II, III oraz IV zaprezentowały swoje artystyczne talenty przed koleżankami
i kolegami, swoimi wychowawczyniami oraz przybyłymi gośćmi. Wystąpiły grupy śpiewające, wokaliści, instrumentaliści, tancerze. Każda grupa przygotowała się solidnie zarówno wokalnie, jak
i choreograficznie. Po wszystkich prezentacjach nadszedł czas na wielki finał – dzieci wykonały wspólnie piosenkę „Pomidorowa”. Relację fotograficzną z Mini listy można znaleźć w galerii: http://sp1.wroclaw.pl/node/1344.

MAJ 2016

Sukcesy naszych Świetliczaków

*Monika Banaszek z klasy 2e zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Magiczne motyle” zorganizowanym przez SP nr 20 we Wrocławiu

*Dorota Stolaś z klasy 1a zajęła 2 miejsce w konkursie plastycznym „Wystawa kwiatów” zorganizowanym prze ZSP nr 17 we Wrocławiu

 *Alicja Michalik z klasy 1d zajęła 1 miejsce, a Hanna Kowalik z klasy 3b zajęła 2 miejsce w konkursie plastycznym, „Motyle” zorganizowanym prze SP nr 82 we Wrocławiu

 *Joanna Szarameta z klasy 3d oraz Oskar Kornatowski z klasy 3c zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym „Laurka dla Mamy” zorganizowanym prze SP nr 3 we Wrocławiu

 *Lena Ślęzak z klasy 2e zdobyła 2. miejsce w konkursie plastycznym „Dinozaury” zorganizowanym przez SP nr 20 we Wrocławiu, Monika Banaszek z klasy 2e zdobyła w tym konkursie miejsce 3.

 

*Hanna Grygiel z klasy 2b zdobyła 2. miejsce w konkursie plastycznym „Wielkanocny kurczaczek” zorganizowanym przez ZSP nr 4 we Wrocławiu.

 *Kalina Osipiuk z klasy 3d i Aleksandra Pożarycka z klasy 3a, Kinga Szura z klasy 1b zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym „Wielkanocny zajączek” zorganizowanym przez SP nr 64 we Wrocławiu.

 *Maja Idźkowska z klasy 1e zdobyła 3. miejsce w konkursie plastycznym „Wielkanocne zwierzątko” zorganizowanym przez ZSP nr 5 we Wrocławiu.

1. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo- Plastyczny „Lubię baśnie J. Ch. Andersena” zorganizowany przez SP nr 2 we Wrocławiu:

*1. miejsca: Łukasz Maryniaczyk z klasy 2c, Iga Wysocka z klasy 2f

*2. miejsce: Nikodem Kudowicz z klasy 2c

*3. miejsca: Sonia Faust z klasy 2c, Jan Piałucha z klasy 2f

*Zosia Konieczna z klasy 3b zdobyła 2. miejsce w konkursie plastycznym „Na zielonej łące” zorganizowanym przez SP nr 76 we Wrocławiu.

*Zespół w składzie: Mikołaj Fryta (3a), Hanna Kowalik (3b) oraz Kacper Bojdys (3b) zajął 1. miejsce w „Konkursie wiedzy o kosmosie. Gwiezdne szlaki” zorganizowanym przez SP nr 20 we Wrocławiu.

*Jagoda Gutowska z klasy 2d zajęła 3. miejsce w konkursie plastycznym „Moja Zakładka do książki” zorganizowanym przez SP nr 36 we Wrocławiu.

 

 

Olimpiada Świetlicowa

19 maja 2016 roku odbyła się na szkolnym boisku Olimpiada Świetlicowa „Baw się razem z nami”. Podczas tegorocznej edycji można było spróbować swoich sił w slalomie (który łączył w sobie m.in. rzuty do celu, skoki przez ławeczkę, bieg z omijaniem pachołków), w strzelaniu do bramki, w przeciąganiu liny, a także w nowej w tym roku dyscyplinie – układaniu wieży z puszek wypełnionych piaskiem. „Świetliczaki” startowały w swoich kategoriach wiekowych – klasy pierwsze, drugie i trzecie stworzyły łącznie 13 drużyn, biorących udział w zawodach rano i po południu. Nieoceniona okazała się pomoc uczniów klas IV i VI, którzy przygotowali boisko do przeprowadzenia zawodów, a w ich czasie dzielnie opiekowali się poszczególnymi stanowiskami sportowymi. W tym roku po raz pierwszy przyznano puchary za Olimpiadę, o które za rok będą walczyć przyszłe klasy I, II i III. W tym roku wśród klas pierwszych najlepsza okazała się grupa pani Renaty (część klasy I d i klasa I e), w klasach drugich – grupa pani Karoliny (klasa II d i część klasy II e), w trzecich natomiast – pani Asi (klasa III d). Laureatom serdecznie gratulujemy!Kilka zdjęć z wydarzenia mozna obejrzeć pod adresem: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1323

 

 

Gala Laureatów I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena”, 18 maja 2016 r.

18 maja 2016 roku pięcioro uczniów naszej Szkoły – Sonia Faust, Nikodem Kudowicz i Łukasz Maryniaczyk z klasy 2c oraz Jan Piałucha i Iga Wysocka z klasy 2f – wzięło udział w uroczystej Gali Laureatów I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena”, który zorganizowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu. Oprócz organizatorów i dyrekcji najlepszym uczniom pogratulowała pani Bogusława Sochańska, dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, tłumaczka wielu dzieł literatury duńskiej, w tym baśni Hansa Christiana Andersena. Nasi uczniowie spisali się na medal, a nawet aż na pięć medali. W części czytelniczej konkursu wśród klas drugich najlepsi okazali się Łukasz Maryniaczyk i Iga Wysocka. Jedno z pięciu równorzędnych miejsc drugich zajął Nikodem Kudowicz, natomiast wśród laureatów trzeciego miejsca znaleźli się Sonia Faust i Jan Piałucha. Jak stwierdziła jedna z twórczyń konkursu, pani Renata Stańczak, uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i bardzo trudno było wyłonić laureatów z blisko 60 uczestników. Tym bardziej cieszymy się z ogromnego sukcesu Łukasza, Igi, Nikodema, Soni i Janka!

 

link do zdjęć: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1306


„Mozaika kwiatowa” – rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, 12 maja 2016

12 maja 2016 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mozaika kwiatowa”, zorganizowanego przez naszą świetlicę (http://sp1.wroclaw.pl/node/1304). Laureaci i wyróżnieni wzięli udział najpierw w rozdaniu dyplomów i upominków. Po części oficjalnej rozpoczęły się zajęcia muzyczno-plastyczne. Najpierw nasi goście usłyszeli piosenkę ludową „Czerwone jabłuszko” w wykonaniu dziewczynek z grupy świetlicowej klas drugich. Nie był to jednak jedynie występ – po zakończeniu utworu wszyscy włączyli się we wspólny śpiew i grę na instrumentach. Od części muzycznej przeszliśmy do plastycznej – dzieci pomalowały przygotowane wcześniej ludowe wzory kwiatowe. Zadowoleni i uśmiechnięci laureaci zapewnili o swoim udziale w kolejnych konkursach. Ich piękne prace można podziwiać w galerii świetlicowej. 

 

KWIECIEŃ 2016

 

Wyniki konkursu "Kwiatowa mozaika"  http://sp1.wroclaw.pl/node/1301 

1 miejsce:  Zuzanna Lubczyńska SP nr 20 ; Ryszard Kępa ZSP nr 16

2 miejsce:  Łukasz Borszcz ZSP nr 4

3 miejsce:  Maja Domańska SP nr 36

Wyróżnienia:

1.                Weronika Smutkiewicz SP nr 20

2.                Paulina Mika SP nr 107

3.                Klaudia Dwornik ZSP nr 4

4.                Bianka Reed SP nr 24

5.                Maja Wierzbicka ZSP nr 4

6.                Laura Andrzejewska SP nr 36

7.                Lila Koelner SP nr 36

8.                Zofia Kabała SP nr 3

9.                Barbara Bystrzyńska SP nr 24

10.           Olga Ostowicz SP nr 3

11.           Julia Koclęga SP nr 39

12.           Aleksandra Spaleniak SP nr 39

 Serdecznie gratulujemy – Zespół świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1

 

 

Warsztaty muzyczne dla nauczycieli „Na ludowo” – 26 kwietnia 2016 r.

26 kwietnia w naszej świetlicy odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli wrocławskich szkół, zatytułowane „Na ludowo”. Spotkanie rozpoczął krótki wstęp teoretyczny w formie prezentacji, podczas którego uczestniczki zapoznały się z tematem ludowości w edukacji. Po tym nastąpiła część praktyczna warsztatów – poznanie piosenek ludowych, wspólny śpiew przy akompaniamencie instrumentów, a także nauka układu tanecznego. Zajęcia bardzo przypadły do gustu wszystkim uczestniczkom – panie wyraziły nadzieję na kontynuację muzycznych warsztatów ludowych w przyszłości. http://sp1.wroclaw.pl/node/1296

 

 

Kwiatowe bombardowanie – 22 i 25 kwietnia 2016 r.

W ostatnich dniach kwietnia świetliczaki z klas II i III wzięły udział w happeningu ekologicznym „Kwiatowe bombardowanie -  zaprojektuj, zmień, zazieleń”. Akcja ta realizowana jest w ramach kampanii „Nasz czysty Wrocław”. Dzieci najpierw, pod opieką wychowawczyń, przygotowały „bomby kwiatowe” – niewielkie kuleczki, na które składała się ziemia, glina oraz nasionka kwiatów. Parę dni później, kiedy „bomby” przeschły, świetliczaki dokonały „bombardowania” przyszkolnego kawałka zieleni. Radości było przy tym co nie miara. Efekty „Kwiatowego bombardowania” mamy nadzieję podziwiać już za parę miesięcy. http://sp1.wroclaw.pl/node/1295

 

„Wrocławskie krasnoludki” w klasach drugich

12 kwietnia 2016 roku odbyła się prelekcja dla klas drugich (II b, c, f) zatytułowana „Wrocławskie krasnoludki”. Spotkanie poprowadził pan Paweł Grąbczewski ze Straży Miejskiej. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1286) Świetliczaki miały okazję poznać (lub też przypomnieć sobie) miejsca, w których zadomowiły się wrocławskie krasnale. Obok tak znanych lokalizacji, jak Rynek, zobaczyliśmy, że skrzaty zadomowiły się również w innych, nieco dalszych częściach Wrocławia (m.in. w ZOO, przy Urzędzie Stanu Cywilnego, a także w naszej szkole). Dzieci z zaciekawieniem brały udział w zajęciach i już planują wyprawy po Wrocławiu w poszukiwaniu krasnali.

I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena”

6 kwietnia 2016 roku reprezentacje klas II c (Sonia Faust, Nikodem Kudowicz, Łukasz Maryniaczyk) oraz II f (Jan Piałucha, Michalina Szczepaniak, Iga Wysocka) wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 we Wrocławiu. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1285) Drużyny przygotowywały się od paru tygodni, poznając treść wybranych baśni oraz życiorys najsłynniejszego duńskiego bajkopisarza. Dzieci wykonały również ilustracje do wybranej wcześniej opowieści Andersena. Na oficjalne wyniki jeszcze czekamy – poznamy je w połowie maja.

Pola Nadziei w „Jedynce”

Od początku kwietnia w naszej szkole trwa akcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, zatytułowana „Pola Nadziei”. W październiku, z okazji Dnia Nauczyciela dzieci wręczyły swoim wychowawcom cebulki żonkili. Zostały one wsadzone do ziemi w ogródku szkolnym. Wiosną, kiedy kwiaty rozkwitły, są sprzedawane przez dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych oraz wychowawców świetlicy. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tę akcję! (http://sp1.wroclaw.pl/node/1287)

MARZEC 2016

Oto ostatnie saukcesy naszych świetliczaków:

     Lena Ślęzak z klasy 2e zdobyła 3 miejsce w konkursie plastycznym „Zwierzaki Cudaki” zorganizowanym przez SP nr 71 we Wrocławiu.

   Jagoda Gutowska z klasy 2d zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Malarka Jesień” zorganizowanym przez SP nr 97 we Wrocławiu

   Filip Wójcik z klasy 2f zdobył 2 miejsce w konkursie plastycznym „Leśne skrzaty” zorganizowanym przez SP nr 76 we Wrocławiu

  Dawid Michallek z klasy 2b zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Jesienne fantazje” zorganizowanym przez SP nr 20 we Wrocławiu

 Sara Korzeniewska z klasy 2c zdobyła 1 miejsce w konkursie plastycznym „Moja ulubiona zabawka” zorganizowanym przez SP nr 3 we Wrocławiu

 Helena Marszał z klasy 3d zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Jesienne kompozycje” zorganizowanym przez ZS nr 9 we Wrocławiu

  Amelia Wolska z klasy 2b - 1 miejsce

  Sonia Faust z klasy 2c3 miejsce 

 Monika Banaszek z klasy 2ewyróżnienie w konkursie plastycznym „W jesiennych kolorach” zorganizowanym przez SP nr 75 we Wrocławiu

 Michalina Dziekan z klasy 2a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kamieniczki z bajkowej uliczki” zorganizowanym przez SP nr 91 we Wrocławiu

 Igor Mieszczak z klasy 2c zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż” zorganizowanym przez naszą szkołę

 Monika Banaszek z klasy 2e zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym „Aniołowisko” zorganizowanym przez ZSP nr 12 we Wrocławiu

Dawid Michallek z klasy 2b3 miejsce

 Michalina Dziekan z klasy 2a - wyróżnienie w konkursie plastycznym

„Cztery pory roku z filcu” zorganizowanym przez SP nr 3 we Wrocławiu


GRATULUJEMY! BIJEMY BRAWA!

 

 

14 marca 2016 r. odbyły się świetlicowe rozgrywki w tenisa stołowego dla klas IV. Dzieci trenowały grę w tenisa stołowego w ramach zajęć, w świetlicy szkolnej, a efekt ich pracy mogliśmy oglądać podczas zwodów w poniedziałek. W turnieju wzięło udział 5 chłopców i pięć dziewczynek z klas IV. W grupie dziewczynek zwyciężyła Zosia Becińska z klasy IV c, natomiast w grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Wawrzyniak z klasy IV d. Poprzez udział w zawodach dzieci mogły rozwijać swoje talenty, uczyć się sportowej postawy, a co najważniejsze doświadczyć tego, że jeżeli wytrwale ćwiczą, to odnoszą zwycięstwa. http://sp1.wroclaw.pl/node/1275

STYCZEŃ 2016

Uroczyste rozstrzygnięcie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Pejzaż zimowy” – 27 stycznia 2016 roku (http://sp1.wroclaw.pl/node/1266)

27 stycznia 2016 roku odbyło się w naszej świetlicy uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Pejzaż zimowy”. Przybyłych gości – nagrodzonych oraz ich opiekunów – powitała pani dyrektor Renata Bohdanowicz. Pani Dyrektor gratulowała młodym twórcom wyobraźni i pomysłowych rozwiązań, każdemu nagrodzonemu osobiście wręczyła dyplom i upominek. Po części oficjalnej wystąpiły nasze świetliczaki, prezentując różnorodne talenty – Igor Mieszczak (2c) wyrecytował z iście aktorskim zacięciem wiersz o chorym komputerze. Grupa świetlicowa klas pierwszych (klasy 1b oraz 1f) zaśpiewały zimową piosenkę „Skrzypi mróz”, natomiast drugoklasiści (2c oraz 2f) zatańczyły układ taneczny do piosenki Shakiry „Waka waka”. Część artystyczną zakończył nauka układu i wspólny taniec „Waka waka”. Po pełnym radości tańcu goście zasiedli do przygotowanego dla nich poczęstunku.  

GRUDZIEŃ 2015

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "ZIMOWY PEJZAŻ"
ZORGANIZOWANEGO PRZEZ ŚWIETLICĘ SP 1

I MIEJSCE Krzysztof Frankowski SP 113

II MIEJSCE Maja Szpik SP 4

III MIEJSCE: Zofia Chorzępa ZSP 4, Amelia Błażałek SP 109

WYRÓŻNIENIA: Igor Mieszczak SP 1, Milena Bator sp 27 w ZSP10, Jagoda Knopek ZSP 17,
Julia Trzaska SP 113, Amelia Tusz SP 24, Wiktoria Igras SP 24, Emilia Franaszek ZSP 4,
Oliwia Klafta SP 27 w ZSP 10, Zuzanna Pietka ZSP 4, Matylda Modliszewska SP 24

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!


JUBILEUSZOWY XX KIERMASZ BOżONARODZENIOWY - 12 GRUDNIA 2015

Tradycją naszej Szkoły jest odbywający się w grudniu Kiermasz Bożonarodzeniowy. W tym roku,
z racji jubileuszowej, dwudziestej edycji, każdy starał się, jak mógł, by wszystko – stoiska, przedstawienia, kolędowanie, jedzenie – wypadło jak najlepiej. Również świetliczaki ze wszystkich grup dołączyły się do tych przygotowań. Już od połowy listopada zaczęły powstawać najróżniejsze świąteczne ozdoby – kartki, choinki i bombki wykonywane najróżniejszymi technikami, zawieszki, przypinki, pierniczki. Świetlicowa sala numer 1 zmieniła się w kiermaszowe stoisko i 12 grudnia 2015, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Kiermaszu, zaroiła się od chętnych do zakupu bożonarodzeniowych wyrobów. Przygotowane ozdoby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających Kiermasz. Oprócz licznych stoisk z ozdobami, w całej szkole odbywały się pokazy artystycznych umiejętności naszych uczniów – koncerty kolęd, jasełka, inscenizacje świąteczne, aukcje, loterie. Każdy mógł niewątpliwie znaleźć coś dla siebie. XX Kiermasz Bożonarodzeniowy
w Szkole Podstawowej nr 1 stał się również doskonałą okazją do spotkania się dzieci, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół i sympatyków wrocławskiej „Jedynki”.

 

 

WARSZTATY MALOWANE PALCAMI - 11 GRUDNIA 2015

11 grudnia 2015 roku dzieci z grupy świetlicowej klas trzecich (klasy 3 c oraz 3 d) wzięły udział
w warsztatach malowania palcami. Poprowadziła je pani Beata Rudnicka, mama naszych świetliczaków, Mateusza i Krzysia. Podczas zajęć dzieci wykonały bożonarodzeniowe kartki, malując palcami wzorki i dorysowując do nich brakujące elementy, zgodnie z własnymi pomysłami. Taka technika plastyczna bardzo przypadła naszym świetliczakom do gustu. Powstały piękne i wyjątkowe kartki, które z pewnością staną się świąteczną ozdobą wielu domów. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1241

 

ŚWIETLICOWE DEKOROWANIE PIERNICZKÓW - 9 GRUDNIA 2015

9 grudnia 2015 roku w naszej świetlicy zrobiło się bardzo słodko. Wszystko za sprawą wielkiego dekorowania bożonarodzeniowych pierniczków. Od rana do popołudnia świetliczaki z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem lukrowały i przyozdabiały swoje świąteczne ciasteczka. Zabawy i radości było co nie miara. Dzieci swoje słodkie arcydzieła mogły zakupić na świetlicowym stoisku podczas XX Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Zdjęcia z powstawania słodkich dekoracji: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1242

 

 

LISTOPAD 2015

WARSZTATY PRZYPINKOWE KLAS DRUGICH – 26 LISTOPADA 2015

25 listopada w naszej świetlicy odbyły się warsztaty, podczas których dzieci z klas drugich własnoręcznie wykonały przypinki (http://sp1.wroclaw.pl/node/1221). Zajęcia poprowadzili Barbara i Michał Grzeszczak, właściciele firmy „Inki Pinki”. Kolorowe rysunki, wykonane na specjalnie przygotowanych do tego papierowych kółeczkach, bardzo szybko, za pomocą specjalnej maszyny, zostały zmienione w piękne przypinki. Każdy z uczestników warsztatów mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy artysta. Wyniki pracy naszych „Świetliczaków” będzie można podziwiać już 12 grudnia 2015, podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego.


AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

19 listopada 2015 roku w naszej Szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Zwierząt (http://sp1.wroclaw.pl/node/1220). Od końca października do połowy listopada uczniowie korzystający ze świetlicy przynosili zabawki, pluszaki i książki, które stały się fantami w loterii. Już od samego, czwartkowego poranka do drzwi stołówki (tam właśnie odbywało się losowanie) ustawiła się długa kolejka – każdy chciał spróbować szczęścia i jednocześnie wspomóc wrocławskie zwierzaki. Cały dochód został przeznaczony na pomoc Schronisku. Oprócz pieniędzy czworonogi otrzymają również karmę, przekazaną przez dzieci. Nasze zadowolone z wygranych fantów „Świetliczaki” możemy zobaczyć w Galerii.


ZWIEDZANIE WYSTAWY KLIMATYCZNEJ PRZEZ KLASY TRZECIE

13 listopada 2015 roku uczniowie z klas III c i III d zwiedzili wystawę klimatyczną, która znajduje się
w markecie Auchan (http://sp1.wroclaw.pl/node/1219). Przewodnik przedstawił dzieciom najistotniejsze problemy, dotyczące zmieniającego się klimatu, sposoby, którymi człowiek może wpływać na te niekorzystne zmiany oraz działania mające na celu spowolnienie tych procesów. Następnie dzieci zobaczyły powierzchnie magazynowe różnych działów marketu oraz piekarnie.  Pan nadzorujący pracę w piekarni opowiedział o procesach technologicznych, związanych z wypiekami różnych gatunków pieczywa. Nasze „Świetliczaki” spróbowały również wyjąć pieczywo z pieca tradycyjnym sposobem. Na zakończenie pobytu w Auchan na dzieci czekała ogromna niespodzianka – oglądanie i samodzielne pilotowanie różnych typów dronów. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał również smaczny i bardzo zdrowy upominek – (owoce oraz soki w 100% naturalne).

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE „SZLAKIEM JAJKA” – WIZYTA W AFRYKARIUM

Dnia 4 listopada 2015 roku dzieci z grupy świetlicowej klas drugich (II b, c, f) wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, zatytułowanych „Szlakiem jaja”, które odbyły się we wrocławskim ZOO (http://sp1.wroclaw.pl/node/1218). Przed warsztatami Świetliczaki odwiedziły mieszkańców Afrykarium. Zachwyceni obserwowaliśmy różnokolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny i żółwie. Spędzilibyśmy przy akwariach na pewno dużo więcej czasu, ale czekały na nas równie interesujące zajęcia. Podczas nich poznaliśmy rozwój zwierząt, które wykluwają się z jajek – ptaków, gadów, motyli, mogliśmy też zobaczyć największe jaja na świecie – jaja strusie. W sposób ciekawy i aktywny nauczyliśmy się czegoś nowego o świecie zwierząt.

 

PAŹDZIERNIK 2015

OPIEKA NAD POMNIKIEM POLEGŁYCH HARCERZY

 

Pod koniec października Świetliczaki z klas trzecich zajęły się uporządkowaniem znajdującego się niedaleko Szkoły pomnika harcerzy i instruktorów harcerstwa, poległych w walce o polskość Wrocławia. Dzieci uprzątnęły okolice tego miejsca pamięci z liści, a później zapaliły znicze. Akcja ta wprowadziła uczniów w nastrój zbliżających się uroczystości: Dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Świetliczaki w bardzo konkretny sposób zaangażowały się również w podtrzymywanie pamięci osób zasłużonych dla naszego Miasta. http://sp1.wroclaw.pl/node/1200


 KREATYWNIE Z DZIEĆMI - WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI (28.10.2015)

28 października 2015 roku odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli wrocławskich świetlic, zatytułowane „Kreatywnie z dziećmi”. Podczas trwających ponad dwie godziny zajęć praktycznych pedagodzy poznali różne techniki i sposoby wykonywania świątecznych ozdób. Przy czterech stanowiskach można było stworzyć kartkę bożonarodzeniową metodą origami, wyjątkowe choinki (za pomocą dratwy i stożka oraz papierowych rurek) oraz bombki techniką patchworku. Oprócz zajęć plastycznych warsztaty stały się okazją do rozmowy i podzielenia się doświadczeniem pracy z dziećmi. Wszyscy uczestnicy zgodnie ocenili czas spędzony w murach „Jedynki” na „szóstkę” – zarówno przygotowanie prowadzących, jak i panującą atmosferę. http://sp1.wroclaw.pl/node/1199

 

 

BEZPIECZNIE W DOMU I NA ULICY

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w prelekcji zatytułowanej „Bezpiecznie w domu i na ulicy”. Przeprowadzili ją funkcjonariusze Straży Miejskiej we Wrocławiu. Podczas zajęć  dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady zachowywania się podczas drogi do i ze szkoły, a także sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas przebywania w domu (np. wizyta obcej osoby). Z niemałą dumą możemy stwierdzić, że nasze Świetliczaki wykazały się dużą znajomością omawianego tematu. Kiedy zaistnieje taka potrzeba, będą na pewno wiedziały, jak zachować się bezpiecznie. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1196


 

Wraz z nadejściem jesieni świetlicowe dzieci z klasy II a i II e zamieniły się w królów i królowe dębu
i wyruszyły na otwarcie 13 skrzynki do bookcrossingu znajdującej się na Placu Nowy Targ. Wycieczka odbyła się 2 października 2015 r. i była kolejną imprezą organizowaną w ramach akcji “Cały Wrocław czyta”. Cudowne DĘBIKI maszerowały w korowodzie dookoła placu i godnie prezentowały swoje stroje, które zostały wyróżnione i nagrodzone. Po otwarciu skrzynki, która była wypełniona książkami po brzegi dzieci brały udział w dębowych zawodach, m.in. do przygotowanych wcześniej plakatów z drzewami dorysowywały kolorowe liści i zwierzęta, rzucały żołędziami do celu oraz słuchały opowieści o prastarym dębie. Całej zabawie towarzyszyła cudowna pogoda, ogrzewające słońce i wiele radości.
Zdjęcia z wydarzenia: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1188

 

WRZESIEŃ 2015

           Tradycją świetlicy jest uczestnictwo w warsztatach czytelniczych pt. “Przecinek i kropka” organizowanych przez firmę Empik. Dlatego wraz z rozpoczęciem roku szkolnego poszczególne grupy świetlicy ruszyły na odkrycie nowych pozycji książkowych, które pojawiły się w ostatnim roku. Podczas warsztatów dzieci mogły sprawdzić swoje siły w podnoszeniu największej i zarazem najcięższej książki, którą posiada księgarnia. Dowiedziały się m.in. co to są audiobooki i atlasy oraz do czego służą przewodniki, fiszki i klasery. Za dobre pomysły i odpowiedzi dzieci zostały nagrodzone tym, z czego słynie Empik… książkami.Zdjęcia z wydarzenia: http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1188

 

************************************************************************************

Rok szkolny 2014/15

CZERWIEC 2015

 • Czerwcowe sukcesy:
  Kalina Osipiuk z klasy 2d  zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel ma cztery łapy"
  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 22 we Wrocławiu

  Piotr Pawlak, Julia Durys i Emilia Świetlik z klasy 2d zdobyli 3 miejsca w konkursie plastycznym "Laurki i kwiatki dla Mamy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 we Wrocławiu

  Marta Ambroziak z klasy 2a zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym "Moja ulubiona zabawka" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 we Wrocławiu

  Agata Wojniusz z klasy 2d zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym "XIV wystawa kwiatów" zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu, wyróżnienia zaś zdobyły Lilianna Diduch, Ola Nocoń, Hela Marszał i Victoria Taźbirek z klasy 2d

  Michal Fryta, Piotr Pawlak i Mateusz Wysocki z klasy 2d zdobyli 3 miejsce w konkursie plastycznym "Magiczne motyle" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20 we Wrocławiu.
   
 • Zakończenie roku coraz bliżej, a świetliczaki nie zwalniają tempa. Przed wakacjami warto się jeszcze dowiedzieć czegoś interesującego, a zarazem bardzo ważnego. Dnia 19 czerwca grupa świetlicowa, w skład której wchodziła klasa II „c” i II „d”, wzięła udział w prelekcji we wrocławskim ZOO dotyczącej „Zagrożonych gatunków Azji”. Zajęcia były bardzo pouczające i ukierunkowane na uświadomienie dzieciom, w jak dużym stopniu człowiek ingeruje w świat zwierząt, łamiąc jego prawa i zagrażając istnieniu wielu gatunków. Przykładem tego jest np. lokalny przemysł turystyczny, który zarabia na sprzedaży przedmiotów wykonanych z różnych części ciał zwierząt, m. in. ciosów słoni, czy rogów nosorożców. Dowiedzieliśmy się jak tradycyjna medycyna chińska zagraża tygrysom, wykorzystując w swej praktyce ich organy. Uświadomiono nam jak wiele małp i ptaków, wbrew ich naturze, staje się zwierzętami hodowlanymi z powodu swojego wyglądu, czy wierzeń w danym regionie, a także do  czego doprowadza wycinanie lasów. Dzieci dowiedziały się jak wiele krzywd zaznają słonie w niewoli człowieka pracując ponad siłę czy będąc regionalną atrakcją (przejażdżka na słoniu, czy występy w cyrku). Świetliczaki uświadomiły  sobie również, jaką rolę pełni ZOO w podtrzymywaniu zagrożonych wyginięciem gatunków oraz jak dramatyczne doświadczenia mają za sobą jego mieszkańcy. Dzieci z zainteresowaniem i przejęciem brały udział w zajęciach, które z pewnością wiele wniosły do ich postrzegania zależności jakie łączą ludzi i zwierzę. http://sp1.wroclaw.pl/node/1161  
 • W czwartek 18 czerwca odbyła się w auli szkolnej VI Mini Lista Przebojów. Każda grupa świetlicowa przygotowała i zaprezentowała wybrany przez siebie utwór popularnego artysty lub zespołu.  Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Nasi „artyści” fantastycznie odegrali role gwiazd, które naśladowali. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Zapraszamy do naszej galerii http://sp1.wroclaw.pl/node/1159.

 

 • 12.06. To już jedno z ostatnich wyjść naszej świetlicy do ZOO. Tym razem podążaliśmy „Szlakiem zwierząt Azji”. Dzieci z kl.3b i 3d  zdobyły mnóstwo informacji na temat zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt żyjących na tym i innych kontynentach. Warsztaty prowadziła przemiła pani przewodnik, która przybliżyła dzieciom zwyczaje niektórych zwierząt i powiedziała, jak my wszyscy możemy przyczynić się do tego, by je chronić. Dużym przeżyciem, szczególnie dla tych, którzy tu byli pierwszy raz, był spacer po Afrykarium. Wszystkim bardzo się podobała wizyta w naszym pięknym ZOO. Polecamy :-) http://sp1.wroclaw.pl/node/1154

   
 • Dnia 12 czerwca 2015 roku odbyła się kolejna już edycja Olimpiady Świetlicowej „Baw się razem z nami”. Wydarzenie to, jak co roku, było okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale też do integracji dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej. Podczas tegorocznej edycji można było spróbować swoich sił w slalomie (który łączył w sobie m.in. rzuty do celu oraz bieg w workach), w strzelaniu do bramki, rzucaniu obręczami, a także w dyscyplinie sprawiającej najwięcej radości – w przeciąganiu liny. „Świetliczaki”, podzielone na zespoły złożone z uczniów klas I, II oraz III, stanęły w szranki rano oraz po południu. Nieoceniona okazała się pomoc uczniów klas IV i VI, którzy przygotowali boisko do przeprowadzenia zawodów oraz stali się kapitanami drużyn swoich młodszych kolegów. Mimo dość kapryśnej pogody zarówno grupie porannej, jak i popołudniowej udało się przeprowadzić wszystkie konkurencje. Nie było zwycięzców i przegranych. Wszyscy zdobyli główną nagrodę – świetną zabawę i radosny czas spędzony z koleżankami i kolegami. http://sp1.wroclaw.pl/node/1160

 • W dniu 3 czerwca nasze świetliczaki odwiedzili panowie ze Straży Pożarnej. Na dziedzińcu szkoły pojawił się wóz strażacki z całym oprzyrządowaniem. Specjalnie dla nas strażacy wypuścili drabinę, po której wspinają się w czasie akcji, by ratować ludzkie życie. Pan dowódca pokazywał i opisywał dzieciom, co do czego służy. Uczniowie mieli wiele pytań, na które strażak wyczerpująco i cierpliwie odpowiadał. Dzieci mogły przymierzyć kask i butlę z tlenem, a także stanąć na platformie wozu i wejść do kabiny. Niestety wóz ze zbiornikiem wody, który pierwotnie miał do nas przyjechać, nie pojawił się, ponieważ był akurat potrzebny w akcji ratunkowej. Trochę szkoda, bo było bardzo gorąco, ale powód wydawał się oczywisty. Czekamy na następne spotkania ze strażą, które zawsze przynoszą wiele emocji. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia http://sp1.wroclaw.pl/node/1144.

 • W czerwcu uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach w zorganizowanych przez Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia. Pierwsza grupa zapoznała się z architekturą wodną naszego miasta oraz najwybitniejszymi przykładami takiej architektury na świecie. Podczas zajęć warsztatowych dzieci konstruowały jeden z wybranych mostów, a największym wyzwaniem okazała się współpraca w grupie. Druga grupa wzięła udział w zajęciach dotyczących architektury zabawek. Uczniowie poznali zabawki, którymi bawią się dzieci na wszystkich kontynentach. Mieli również możliwość zaprojektowania i budowania swoich zabawek. http://sp1.wroclaw.pl/node/1145

 • W ramach współpracy z Fundacją Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, nasza szkoła włączyła się do akcji pieczenia muffinek, które były sprzedawane  na największym Polonadziejowym stoisku w Galerii Dominikańskiej. Muffinki upieczone przez jedną z naszych mam zrobiły prawdziwą furorę! Zachwycali się nimi nauczyciele, pracownicy fundacji, a przede wszystkim osoby, które muffinki kupowały. Podobno wycenione były na 10 zł/szt. Zobaczcie sami: zdjęcia http://sp1.wroclaw.pl/node/1153, skan podziękowania: