Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej we Wrocławiu

Gra szkolna - Niepodległa

W dniu 14 listopada, na l. 4 - odbyła się w naszej szkole, Gra Szkolna -"Niepodległa". W grze brały udział  klasy 7 i 8. Podczas gdy drużyny (6- osobowe) rozwiązywały  różne zadania na terenie szkoły, pozostali uczniowie w klasach  wykonali plakaty (pod hasłem "Droga do Niepodległości"). Technika wykonania plakatu klasowego była dowolna, uczniowie wykonali bardzo piękne prace (http://sp1.wroclaw.pl/node/1947). Gra przebiegała bardzo sprawnie, uczniowie świetnie się bawili, przy okazji poszerzając swoją wiedzę historyczną. Dodatkowe punkty zostały przyznane za stroje drużyn zawierające barwy narodowe.
Zwyciężyła w grze kl. 8e zdobywając - 58 punktów
Drugie miejsce zajęła kl. 7b – 56 punktów
Trzecie miejsce wywalczyła kl. 7c – 55 punktów
Grę przygotowała i przeprowadziła klasa 8a z wychowawcą Emilią Marut i nauczycielem historii Dorotą Olejniczak.