Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej we Wrocławiu

Pola Nadziei

Rozpoczynamy akcję Pola Nadziei 2018/2019. Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna mająca na celu pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Szczegóły akcji na stronie internetowej http://www.hospicjum.wroc.pl/pola-nadziei . Prosimy wszystkich o przyłączenie się do naszych działań. Uczniowie zamiast kwiatów z okazji Święta Edukacji mogą przynieść cebulki żonkili, które następnie zasadzimy w szkolnym ogródku. Wiosną zaś...

Pola Nadziei – szósta edycja.
To jest już nasza szkolna tradycja!
Tak, jak co roku, świetlica nasza,
Wszystkich Jedynki Uczniów zaprasza,
by zamiast kwiatka, w Dniu Edukacji,
każdy wziął udział w tej pięknej akcji.
Podaruj Pani (panu) cebulek kilka,
i wspólnie stwórzmy pole w żonkilkach!
Dochód z tej akcji, jak wszyscy wiecie,
jest przeznaczony dla chorych dzieci!

Autorką tego wyjątkowego wiersza jest Pani Ania Juryta.