Total top

   

wieści z klas

KLASY IIIE I IIIF W NFM

W środę 7 marca klasy 3 e i 3 f po raz kolejny odwiedziły Narodowe Forum Muzyki. Wspaniała grupa instrumentalistów w dowcipny  sposób przybliżyła dzieciom postać  A.Vivaldiego oraz wykonała fragmenty  koncertów skrzypcowych, w których za pomocą dźwięków kompozytor odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy następnego spotkania ze światem muzyki w NFM! (http://sp1.wroclaw.pl/node/1793)

 

LAPBOOKOWANIE W KLASIE VIE

LAPBOOKI – „książki na kolanie”, po raz pierwszy wykonywane przez uczniów klasy 6e na lekcjach języka polskiego jako podsumowanie pracy z lekturą: „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Ciężka praca, świetna zabawa, niezwykłe efekty…. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1768)
To na pewno trzeba będzie powtórzyć…

 

SIÓDMOKLASISCI BYLI NA "ZEMŚCIE"

W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas 7d i 7e, podczas sztuki "Zemsta" wystawionej przez wrocławski Teatr Komedia, przenieśli się do czasów, w których żył Aleksander Fredro. Siódmoklasistki, jako trofeum niezwykłej wartości, zdobyły skrawki listu dyktowanego przez, mocium panie, jegomościa Cześnika, a pisanego gęsim piórem przez przesympatycznego staruszka Dyndalskiego.

 

TWÓRCZE ZABAWY W KLASIE VC

W ostatni wtorek uczniowie ponownie odwiedzili "Starą Piekarnię", gdzie zamienili się w artystów! Powstały urocze i jedyne w swoim rodzaju świąteczne podstawki pod kubki, ozdobione techniką decoupage. Wyjście było współfinansowane w ramach programu "Szkoła w mieście". (http://sp1.wroclaw.pl/node/1719)

 

KIERMASZOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W poniedziałek, 4 grudnia, uczniowie klasy 5c wraz z Rodzicami dzielnie i twórczo pracowali, przygotowując się do Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi powstały piękne i oryginalne wieńce, urokliwe bombki oraz ekologiczne ozdoby świąteczne. Pracę i zabawę osłodziło nam pyszne ciasto :) (http://sp1.wroclaw.pl/node/1717)
Klasa 5c zaprasza na stoisko z ozdobami (II piętro, obok sali 30), a wychowawczyni serdecznie dziękuje Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i twórczy trud.
7E NA WARSZTATACH ANTROPOLOGICZNYCH
Uczniowie klasy 7e uczestniczyli w warsztatach antropologicznych w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Oceniali wiek i płeć na podstawie czaszek, poznali sposoby mumifikacji stosowane w różnych kulturach na świecie oraz porównywali trzy odmiany człowieka... (http://sp1.wroclaw.pl/node/1693).
7A I 7B GRALI "BALLADYNĘ"
W tym tygodniu na deskach sali 31 odbyły się premierowe spektakle "Balladyny". Uczniowie klasy VIIa i VIIb odegrali dramatyczne sceny w lesie, nad jeziorem, przed gnieźnieńskim sądem (http://sp1.wroclaw.pl/node/1674). Emocje sięgały zenitu: nóż, krew i piorun. Dzban pełen malin stał się przyczyną śmierci niewinnej Aliny, zniszczył życie Kirkora, a także doprowadził do sprawiedliwego wyroku, który zakończył tragiczne życie tytułowej bohaterki dramatu.
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.