Wieści z klas

ŚWIĘCI W JEDYNCE...

W ostatnich dniach odwiedzili naszą szkołę... sami święci, zachęcając innych do przyjaźni z Jezusem. z niektórymi udało się przeprowadzić wywiad. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1934).

RELIGIA W 4B

W październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej, dziewczynki z klasy 4b przygotowały scenki o Maryi (http://sp1.wroclaw.pl/node/1936). Jedno z przedstawień, objawienie w Fatimie, odegrały również na różańcu dla dzieci w kościele Św. Michała Archanioła.

LEKCJA RELIGII W 2B

"Oto siewca wyszedł siać.."

Ile trudu wymaga uprawa roślin, dowiedziała się klasa 2b. O ileż bardziej należy troszczyć się o swoją duszę i czystość serca. Z pomocą Jezusa wszystko jest możliwe (http://sp1.wroclaw.pl/node/1935).

DZIEŃ CHŁOPCA

Dzień Chłopca klasy 6b i 6d spędziły bardzo aktywnie. Naszą wspaniałą wycieczkę rozpoczęliśmy od pokojów zagadek. Uczniowie musieli wykazać się sprytem i spostrzegawczością aby wydostać się pokojów, w których zostali zamknięci. Nasz pobyt uatrakcyjniał spływ pontonowy, ognisko oraz na koniec fantastyczny mecz w paintball. Piękna pogoda towarzyszyła nam przez całą wycieczkę. To będą niezapomniane chwile...

 

FANTASTYCZNA WYCIECZKA 7D I 7E W PIENINY

Uczniowie klasy 7d i 7e właśnie wrócili z super wycieczki w Pieniny (http://sp1.wroclaw.pl/node/1863). Wśród wielu atrakcji zaliczyli podnoszący poziom adrenaliny spływ pontonami Dunajcem, zdobyli Trzy Korony (najwyższy szczyt Pienin), szaleli na basenie w Bukowinie Tatrzańskiej, a także współczuli straszącej w zamku w Niedzicy księżniczce Brunchildzie, która zginęła spadając do studni głębokiej na 60 metrów. A następna wycieczka już za rok...

SZALONE PRZEDSTAWIENIE O POLSKICH CHEMIKACH

We wtorek 17.kwietnia uczniowie klas 7a, 7d i 7e obejrzeli szalone przedstawienie "O dwóch takich, co skroplili azot" (http://sp1.wroclaw.pl/node/1843). Spektakl oparty jest na historii przełomowego, choć nieco zapomnianego odkrycia dwóch polskich naukowców – Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, którzy jako pierwsi na świecie uzyskali ciekły azot. Siódmoklasiści przenieśli się do świata skroplonych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i widowiskowych doświadczeń. A wszystko to obficie okraszone humorem. Dużą odwagą wykazała się wychowawczyni klasy 7a pani Emilia Marut, która, dla dobra nauki, wzięła udział w doświadczeniu spalania metanowych baniek na...jej dłoniach.

DODATKOWA (WYJĄTKOWA!) BIOLOGIA

Uczniowie klas 7. od początku roku szkolnego uczestniczą w zajęciach dodatkowych z biologii, podczas których przygotowują się do konkursów przyrodniczych, poszerzają swoją wiedzę z zoologii, botaniki i anatomii oraz przeprowadzają eksperymenty (http://sp1.wroclaw.pl/node/1820). Tematem jednych z zajęć była "Chemia na talerzu. Czy wiem, co jem?" -  samodzielnie wykonywali doświadczenia, podczas których wykrywali związki zawarte w produktach spożywczych. Przed nami zajęcia w terenie, oczywiście jak tylko przyjdzie do nas prawdziwa wiosna...

NACZELNE I ICH...KOŚCI

W dniach 12.03 i 19.03.2018 uczniowie klas: 7a, 7b i 7e w ramach lekcji biologii uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez doktorantkę Koła Naukowego KOSTKA z Katedry Biologii Człowieka UWr, panią mgr Alicję Hudzik (http://sp1.wroclaw.pl/node/1822).
Pierwszy wykład „Człowiek wśród innych naczelnych” dotyczył pozycji człowieka w świecie zwierząt. Uczniowie zapoznali się z podobieństwami i różnicami pomiędzy człowiekiem a małpami człekokształtnym, mieli możliwość porównania czaszki człowieka i goryla na podstawie ludzkich szczątków kostnych i odlewu czaszki goryla.Drugi wykład „Detektywi kości” okazał się bardzo ekscytujący, ponieważ przyszli młodzi naukowcy wcielili się w rolę detektywów i rozpoznawali fragmenty kości, co wcale nie było łatwe J . Kolejne spotkania przed nami…

MUMIE!!!

W dniu 22.03.2018 klasa 7b w ramach zajęć Szkoła w Mieście uczestniczyła w warsztatach osteologicznych w Katedrze Biologii Człowieka UWr, podczas których w towarzystwie egipskich mumii i szkieletów małp, małpiatek i człowiekowatych uczyli się rozpoznawać płeć i wiek na podstawie ludzkich szczątków kostnych pochodzących z wykopalisk dolnośląskich (http://sp1.wroclaw.pl/node/1824). Warsztaty te nawiązywały do wykładu "Detektywi kości", w których klasa uczestniczyła 19.03.2018.

KLASY IIIE I IIIF W NFM

W środę 7 marca klasy 3 e i 3 f po raz kolejny odwiedziły Narodowe Forum Muzyki. Wspaniała grupa instrumentalistów w dowcipny  sposób przybliżyła dzieciom postać  A.Vivaldiego oraz wykonała fragmenty  koncertów skrzypcowych, w których za pomocą dźwięków kompozytor odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy następnego spotkania ze światem muzyki w NFM! (http://sp1.wroclaw.pl/node/1793)

 

LAPBOOKOWANIE W KLASIE VIE

LAPBOOKI – „książki na kolanie”, po raz pierwszy wykonywane przez uczniów klasy 6e na lekcjach języka polskiego jako podsumowanie pracy z lekturą: „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Ciężka praca, świetna zabawa, niezwykłe efekty…. (http://sp1.wroclaw.pl/node/1768)
To na pewno trzeba będzie powtórzyć…

 

SIÓDMOKLASISCI BYLI NA "ZEMŚCIE"

W poniedziałek 8 stycznia uczniowie klas 7d i 7e, podczas sztuki "Zemsta" wystawionej przez wrocławski Teatr Komedia, przenieśli się do czasów, w których żył Aleksander Fredro. Siódmoklasistki, jako trofeum niezwykłej wartości, zdobyły skrawki listu dyktowanego przez, mocium panie, jegomościa Cześnika, a pisanego gęsim piórem przez przesympatycznego staruszka Dyndalskiego.

 

TWÓRCZE ZABAWY W KLASIE VC

W ostatni wtorek uczniowie ponownie odwiedzili "Starą Piekarnię", gdzie zamienili się w artystów! Powstały urocze i jedyne w swoim rodzaju świąteczne podstawki pod kubki, ozdobione techniką decoupage. Wyjście było współfinansowane w ramach programu "Szkoła w mieście". (http://sp1.wroclaw.pl/node/1719)

 

KIERMASZOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W poniedziałek, 4 grudnia, uczniowie klasy 5c wraz z Rodzicami dzielnie i twórczo pracowali, przygotowując się do Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi powstały piękne i oryginalne wieńce, urokliwe bombki oraz ekologiczne ozdoby świąteczne. Pracę i zabawę osłodziło nam pyszne ciasto :) (http://sp1.wroclaw.pl/node/1717)
Klasa 5c zaprasza na stoisko z ozdobami (II piętro, obok sali 30), a wychowawczyni serdecznie dziękuje Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i twórczy trud.
7E NA WARSZTATACH ANTROPOLOGICZNYCH
Uczniowie klasy 7e uczestniczyli w warsztatach antropologicznych w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Oceniali wiek i płeć na podstawie czaszek, poznali sposoby mumifikacji stosowane w różnych kulturach na świecie oraz porównywali trzy odmiany człowieka... (http://sp1.wroclaw.pl/node/1693).
7A I 7B GRALI "BALLADYNĘ"
W tym tygodniu na deskach sali 31 odbyły się premierowe spektakle "Balladyny". Uczniowie klasy VIIa i VIIb odegrali dramatyczne sceny w lesie, nad jeziorem, przed gnieźnieńskim sądem (http://sp1.wroclaw.pl/node/1674). Emocje sięgały zenitu: nóż, krew i piorun. Dzban pełen malin stał się przyczyną śmierci niewinnej Aliny, zniszczył życie Kirkora, a także doprowadził do sprawiedliwego wyroku, który zakończył tragiczne życie tytułowej bohaterki dramatu.