Jesienna szkoła matematyki w SP1

VI Dzień Matematyki, 16.11.2017r.
O ciekawych liczbach dowiedziały się klasy czwarte. Klasy trzecie - jak można zmieścić cały świat na kartce papieru. Klasy piąte skorzystały z warsztatów z geometrii z pracownikiem Wydziału Architektury. Szóstoklasiści z zapartym tchem słuchali i uczestniczyli czynnie w wykładzie "Co łączy komputer, objętość jajka i bombę atomową". Uczniowie klas siódmych poznawali bryły platońskie i zrozumieli, że nie można już wymyslić żadnej nowej... A szkoda! Bo zapał do matematyki zdecydowanie się wzmógł dzięki wykładom podczas naszego Święta Królowej Nauk. Sprzyjały temu konkursy, ligi zadaniowe, korytarzowe stanowiska z matematycznymi układankami i łamigłówkami. Uczniowie stawali w szranki ze swoimi rodzicami rozgrywając mecz matematyczny... Było kolorowo, intensywnie i ciekawie. Zdjęcia z tego dnia mozna zobaczyć w galerii, a ciut inną relację przeczytać na stronie głównej. Jedno jest pewne: Matematyką jest Królową!

 

 

O naszym pierwszym wyjeździe SuMa 2017 czyli Sudety Matematycznie

Nasz pierwszy matematyczny obóz przeszedł juz do historii. Było wspaniale - takie są recenzje uczniów i takie są wrazenia zmęczonych nauczycieli :) Relację z obozu można przeczytać tutaj, zdjęcia obejrzeć możnaj tutaj tutaj.

A co robilismy na obozie? Można to ująć tak:
- zdobywaliśmy szczyt we mgle i podziwialiśmy Karkonosze w pełnym słońcu;
- słuchalismy wykładów i rozwiązywaliśmy zadania na wykładowe tematy;
- walczyliśmy w meczach matematycznych;
- uczyliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody;
- bawiliśmy się przy nauce:
- uczyliśmy się przy zabawie;
- nawiązaliśmy wiele nowych znajomości, pomagalismy sobie wzajemnie;
- tworzyliśmy piękne rzeczy - wyszywanki, układanki;
- rozwiązywalismy zagadki, łamigłówki, gralismy w gry;
- eksperymentowaliśmy;
- odkryliśmy, że jest jeszcze tyle do odkrycia...


Program SuMy – obozu matematycznego Sudety matematycznie 

Środa, 25.10.

8.00 – wyjazd autokarem spod szkoły

11 – 14.30 wycieczka w góry (lub w razie złej pogody  - zajęcia edukacyjne)

15.00 – zakwaterowanie i obiad

16.30 -  18.30 blok zajęć matematycznych w grupach

18.45 - kolacja

od 19.30 - wieczór pełen matematyki

 

Czwartek, 26.10

8.00 - śniadanie

9 - 11.00 - blok zajęć matematycznych w grupach

11.15 – 13.30 wyjście w plener

14.00 - obiad

15.00 - 17.30 blok zajęć matematycznych w grupach

18 - kolacja

od 19 - wieczór pełen matematyki

 

Piątek 27.10

8.30 – śniadanie

9.30 - pakowanie

10 – wyjazd

11.30 – zwiedzanie Explora Parku w Wałbrzychu połączone z zajęciami matematycznymi

ok 15 – 15.30 - powrót pod szkołę

 

20. 09.2017 r.
Plan cotygodniowych zajęć projektowych:

Tańcowała igła z nitką, czyli matematyczne wyszywanki - środa 7. lekcja s.39, prowadzi p. Joanna Pawłowska
Gry logiczne, czyli Abalone i inni - wtorek 7. lekcja s. 37, prowadzi p. Urszula Karbowska
Kryptografia, czyli tajne/poune - wtorek 8. lekcja s.39 - prowadzi p. Teresa Palińska
Symetrie, symetrie..., czyli matematyka wokół nas - środa 8. lekcja s. 40 - prowadzi p. Alina Świątkowska

Zajęcia trwają 8 tygodni.

W dniach 25 - 27.10. będzie miał miejsce obóz matematyczny SuMa (Sudety Matematyczne) dla uczniów klas V - VII najbardziej zaangażowanych w działania projektowe. Wyjeżdżamy do Szklarskiej Poręby.

 

10.09. 2017 r.

                  W tym roku szkolnym realizujemy projekt
                                                     
Jesienna szkoła matematyki w SP1
                                                   dofinansowany przez Fundację mBanku.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia dla uczniów klas starszych dotyczące kodowania, symetrii, gier logicznych, a także wyszywanek matematycznych. W planach mamy trzydniowy obóz matematyczny SuMa (Sudety Matematyczne), na który będą mogli pojechać uczniowie najbardziej zaangażowani w matematyczne działania. Nie zapominamy również o matematycznym święcie całej szkoły, czyli Dniu Matematyki, który w tym roku będziemy obchodzić 14 listopada, w jeszcze bogatszej formie. Zapraszamy na jesienne atrakcje matematyczne w naszej szkole  :)