Total top

   

Nasi nauczyciele szkolą się w Austrii

W dniach 25.03. - 01.04.2017 w Klaffer, NGO "Kinderfreunde" w Austrii, odbył się międzynarodowy projekt Erasmus+ pod nazwą "Solidarity - a fundamental human principle and European value", w którym uczestniczyli m.in. nauczyciele z ramienia Stowarzyszenia Oświatowego "Sowa": Anna Piekara - dyrektor SP1 oraz Grzegorz Matwiszyn - nauczyciel języka angielskiego w SP1, Karolina Król-Mazurkiewicz z PZS Oborniki Śl., Katarzyna Cichocka z SP w Osolinie i Urszula Budzińska - absolwentka PZS w Obornikach Śl., przygotowująca się do roli lidera wymian młodzieżowych. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele 7 krajów - oprócz Polski były to: Litwa, Rumunia, Grecja, Włochy, Austria, Portugalia. W ciągu tygodnia zajęć uczestnicy mieli okazję porozmawiania na temat solidarności społecznej, jej różnych wymiarów i definicji oraz poznać metody nauczania dzieci i młodzieży o tym trudnym temacie. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonego pedagoga teatralnego z Austrii - Wolfganga Rohma, który udowodnił, że techniki teatralne mogą wspomóc proces nauczania i ułatwić przekazywanie nawet najtrudniejszych treści. W czasie pobytu w Austrii wszyscy mieli także okazję porozmawiać, poznać obyczaje i kulturę innych narodowości, jednocześnie zauważając jak wiele nas łączy. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy z organizacją Kinderfreunde, która była i jest inspiracją dla wielu projektów międzynarodowych. http://sp1.wroclaw.pl/node/1538

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.