Zwrot książek (lektur) do biblioteki

Na razie naszym uczniom potrzebne są jeszcze podręczniki, więc zaczniemy od zwrotów innych książek (np. lektur) wypożyczonych w szkolnej bibliotece. Na podręczniki przyjdzie czas po 5 czerwca…
    Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dzieci (i ich rodziców), pracowników szkoły, musimy wprowadzić pewne zasady:

• Książki (lektury) zwrócone powinny zostać w dniach 25 maja – 5 czerwca 2020.
    • Każdego dnia w wyznaczonych godzinach książki do szkoły mogą przynosić dzieci lub ich opiekunowie. Uczniowie w następującym porządku (każdego dnia):
      9.00-10.00 – klasy 4.
      10.00-11.00 – klasy 5.
      11.00-12.00 – klasy 6.
      12.00-13.00 – klasy 7.
      13.00-14.00 – klasy 8.
      Rodzice (szczególnie uczniów klas młodszych) mogą przynosić książki do szkoły w godzinach 9.00-17.00.
    • Do książki (książek) musi być dołączona kartka, na której powinno znaleźć się imię i nazwisko dziecka, klasa, liczba książek.
    • Książki będą składane na przygotowanych ławkach ustawionych na korytarzu szkolnym (na parterze przy bibliotece).
    • Każdy (dziecko, rodzic) musi wpisać się na przygotowaną listę dziennych zwrotów książek (imię, nazwisko, klasa, liczbę oddawanych książek i ich numery biblioteczne).
    • W razie jakichkolwiek wątpliwości, problemów pomocą służyć będą panie z obsługi szkoły, pani bibliotekarka (możliwość kontaktu telefonicznego w godzinach pracy biblioteki 8:30 do 14:30 – tel. 71 798 68 36 wew. 130 lub 662042355.
    • Przy wchodzeniu do szkoły konieczne jest zachowanie wymogów bezpieczeństwa i higieny – dezynfekcja rąk, maseczka zasłaniająca usta i nos, dystans 2 metrów od innych oddających, pracowników szkoły.

Prosimy o zrozumienie i zwrot książek w wyznaczonym terminie i trybie. Ułatwi to bieżącą pracę szkoły, a także umożliwi normalne korzystanie z księgozbioru biblioteki w przyszłym roku szkolnym.

Z podziękowaniem i uszanowaniem

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu