lis

Konkurs czytelniczy Festiwal książek

3 listopada odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy „Festiwal książek” (http://test.sp1.wroclaw.pl/node/1671). Jego celem było zaprezentowanie przez uczestników swoich ulubionych książek oraz zachęcenie do ich przeczytania. Forma prezentacji mogła być dowolna. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas  młodszych oraz 13 z klas 4 – 7 . Prezentacje miały różnorodny charakter. Wszystkie świadczyły o tym, że  uczestnicy doskonale znali przedstawiane przez siebie  książki, a nawet całe cykle książkowe. Pokazały ogromy wkład pracy  w to, aby w jak najciekawszy i atrakcyjny sposób opowiedzieć o swojej książce.  Jury w składzie Danuta Kwiatkowska, Dorota Kuszyńska, Barbara Wołek, wicedyrektor  Jacek  Kulesza postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas młodszych:

1 miejsce zajęła bezapelacyjnie Weronika Jędrychowska z kl. 2a

2 miejsce – Ada Matkowska  z kl. 3f

3 miejsce – Kornelia Kowalczyk  i Julia Pietruszewska z kl. 3e

Wyróżnienie:  Bianka Król-Skirpan  z kl. 3a

W kategorii klas 4 – 7

1 miejsce zajęli Mateusz Damurski i Adrian Lis z kl. 6b

2 miejsce – Grażyna Witek z kl. 7c

3 miejsce – Stasiu Gola  z kl. 7a

Ustalenia jury zbiegły się  niemal idealnie z oceną uczniów, którzy również  wybierali wg nich najciekawsze prezentacje. Największe  wrażenie na uczestnikach konkursu zrobiła Weronika Jędrychowska z kl. 2a przedstawiająca książkę ”Nela mała reporterka na kole podbiegunowym” oraz Staś Gola z kl. 7a, który wcielił się w najbardziej znaną literacką postać – Kubusia Puchatka.   Wszystkim gratulujemy!!!