E-dziennik

Plan Lekcji

Pomoc Psychologiczna

„Jedynkowa geometriada” to tytuł projektu matematycznego, który będzie realizowany od września do grudnia 2020 w naszej szkole. Założeniem projektu jest przełamanie schematów związanych z uczeniem się geometrii, wprowadzenie do nauczania różnorodnych nowoczesnych metod pracy, a przez to zainteresowanie geometrią każdego ucznia. Zajęcia projektowe będą prowadzone w trzech klasach ósmych, w planach są także warsztaty w klasach siódmych i ósmych. Projekt jest realizowany pod patronatem mFundacji działającej przy mBanku, która już po raz siódmy zorganizowała konkurs na matematyczny projekt edukacyjny mPotęga. Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie 152 szkół z całej Polski, których projekty otrzymały akceptację komisji konkursowej.

 • 15
  Kwi
  2021

  Czy udało się uratować świat od matematycznej amnezji?

  Nasz projekt dobiega końca. Czekają nas jeszcze działania w klasach siódmych, rozstrzygnięcie konkursów, podsumowanie. Artefakty zdobyte, kodeksy odnalezione, miasta w całości lub części uratowane… Jaki jest plon naszego wysiłku? A, to się jeszcze okaże!

  Czytaj więcej
 • 15
  Mar
  2021

  Rebusy matematyczne

  Uczniowie klasy 8b układali rebusy związane z pojęciami geometrycznymi. Świetna i bardzo kreatywna zabawa. Gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • 08
  Mar
  2021

  Notatki wizualne

  Są one doskonałym sposobem na podsumowanie wiadomości. Wykonując je, powtarza się wiedzę, klasyfikuje informacje, lepiej zapamiętuje… Zobaczcie, jak z notatkami wizualnymi o bryłach poradzili sobie ósmoklasiści.

  Czytaj więcej
 • 05
  Mar
  2021

  Jaką objętość ma ostrosłup?

  Eksperymenty związane z objętością ostrosłupa robiła klasa 8b. Uczniowie budowali trzy ostrosłupy o takich samych podstawach i wysokościach, a następnie składali z nich graniastosłup o identycznej podstawie i wysokości. Wniosek nasuwał się sam 🙂

  Czytaj więcej
 • 10
  Lut
  2021

  Ile siatek ma sześcian?

  Czy wiecie, że sześcian można „rozłożyć” aż na 11 sposobów? Wszystkich siatek poszukiwali uczestnicy naszego projektu i… znaleźli 🙂

  Czytaj więcej
Skip to content