WBO 329

Zostało już tylko pięć dni... Walczymy o BOISKO dla dzieci! Na tej stronie można głosować na projekt WBO 329 "Zielone boisko". https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/glosowanie-wbo-2017
GŁOSUJMY WIĘC!
Dla tradycjonalistów - w załączniku karta papierowa do głosowania na wbo. Wypełnioną można wrzucić w punktach głosowania (np. Biblioteka przy ulicy Reja). To prośba Rady Rodziców SP 1.

Dzień Komiksu w SP 1

Klasa VII e ze swoją wychowawczynią - Panią Barbarą Platis - przygotowała w naszej Szkole niezwykły ... Dzień Komiksu. Oprócz konkursu wiedzy o komiksach, postaciach z komiksu, odbywały się na korytarzach szkolnych panele dyskusyjne o świecie utworów, w których rysunek dorównuje rangą tekstowi i miesza się z nim... Oto fotorelacja ze zdarzeń tego Dnia: http://sp1.wroclaw.pl/node/1638

nasi uczniowie na DFN 2017

Uczniowie klas 5a i 5c połknęli "pigułkę edukacyjną" na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego (http://sp1.wroclaw.pl/node/1637). Wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych pt. "Lubię kwasy dla zasady" prowadzone przez Panią Kamilę Stach. Było naukowo, inspirująco i wesoło! DZIĘKUJEMY!!!

Dolnośląski Festiwal Nauki w ...niedzielę!

Grupa siódmoklasistów, w ramach XX Festiwalu Nauki, odwiedziła Instytut Fizyki. Na wykładzie pt. "Cyrk fizyczny" uczniowie obserwowali zapierające dech w piersiach eksperymenty (http://sp1.wroclaw.pl/node/1634).

23.09.2017

Dzień Komiksu w SP 1

Z okazji Dnia Komiksu w naszej szkole, klasa 7e przygotowała wiele atrakcji i niespodzianek:
- w poniedziałek (25 września) na przerwach od 8.45 do 13.45 zapraszamy wszystkich chętnych na II piętro na KONKURS WIEDZY O KOMIKSACH,
- również w poniedziałek, w czytelni, każdy może poczytać komiksy - różne: te dla dzieci i te dla młodzieży,
- w szkole odbędzie się też happening "Przyłapani na czytaniu komiksów" - by wziąć w nim udział, trzeba przynieść swój komiks i czytać go na przerwach po trzeciej i czwartej lekcji,

Niezwykłe odwiedziny

W ostatni piątek, 15 września, uczniowie naszej szkoły (z klas 5c i 7e, uczący się języka niemieckiego) mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłym człowiekiem (http://sp1.wroclaw.pl/node/1631). Odwiedził nas gość z Niemiec, pan Reinhard Vogt, który mieszkał we Wrocławiu jeszcze przed II wojną światową.

19.09.2017

Jesienna szkoła matematyki w SP1

W tym roku szkolnym realizujemy projekt Jesienna szkoła matematyki w SP1, dofinansowany przez Fundację mBanku. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia dla uczniów klas starszych, dotyczące kodowania, symetrii, gier logicznych, a także wyszywanek matematycznych. W planach mamy trzydniowy obóz matematyczny SuMa (Sudety Matematyczne), na który będą mogli pojechać uczniowie najbardziej zaangażowani w matematyczne działania.

19.09.2017

Ubezpieczenie

Na prośbę Rady Rodziców zamieszczamy certyfikat i ogólne warunki ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2017/18.

Walkę o Zielone boisko czas zacząć!

Już jutro - w piątek - 15 września rozpoczyna się głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że dzięki Rodzicom uczniów naszej Jedynki projekt WBO 329 został zakwalifikowany do miejskiego głosowania (projekt do 750000 zł). Tylko wspólne działanie uczniów, ich rodziców, całych rodzin, nauczycieli... i wszystkich ludzi dobrej woli może przynieść nam sukces - realizację budowy boiska ze sztuczna trawę (w miejscu zniszczonego asfaltowego placu). Prosimy, głosujcie na WBO 329!

zebranie rady rodziców sp1

Prezydium Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza przedstawicieli trójek klasowych na spotkanie w dniu   19 września 2017r. na godzinę 17:00.   Prosimy o obecność Przewodniczącego lub jednego przedstawiciela z każdej klasy. Podczas spotkania przedstawione zostanie podsumowanie działalności Rady w roku szkolnym 2016/2017, plany na rok 2017/2018 oraz wybory nowego Prezydium Rady. Na spotkaniu będzie obecna Pani Dyrektor Anna Piekara,  która omówi sprawy szkolne oraz odpowie na pytania odnośnie zmian w szkole.

Brawa dla naszych stypendystów!!!

Za wspaniałe wyniki w nauce prezydent miasta Wrocławia przyznał specjalne stypendia naukowe naszym uczniom: Marcelinie Oleśniewicz (7e), Szymonowi Lipczyńskiemu (7b), Markowi Machajowi (6e). Gratulujemy serdecznie, cieszymy się bardzo, jesteśmy DUMNI! Wyrazy uznania składamy także naszemu nowemu uczniowi - Pawłowi Gołębiewskiemu (7a), który jeszcze jako uczeń SP 84 także został wyróżniony stypendium. BRAWO!

Pierwsze spotkania z Rodzicami

Pierwsze spotkania z Rodzicami w nowym roku szkolnym 2017/2018 odbędą się:
- w poniedziałek 11 września o godzinie 17.30 dla Rodziców uczniów klas IV-VII
(rodziców dziewczynek z klas siódmych, rocznik 2004, zapraszamy wcześniej na krótkie spotkanie w auli o godzinie 17.00);
- we wtorek 12 września o godzinie 17.00 dla Rodziców uczniów klas I-III.

Spotkanie dla rodziców dziewczynek urodzonych w roku 2004

W poniedziałek 11 września 2017 roku o godzinie 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców dziewczynek z siódmych klas (rocznik 2004). Lekarz oraz pracownik Sanepid-u przekażą informacje dotyczące bezpłatynych szczepień przeciw wirusowi HPV. To bardzo ważne! Zapraszamy!

Tamara tańcząca

Tamara Włodarz z klasy 3c to wspaniała tancerka! Uprawia taniec nowoczesny w zespole 3Dance (działa w naszej Szkole). Osiąga fantastyczne sukcesy. Zobaczcie: http://sp1.wroclaw.pl/node/1619

Informacje o świetlicy szkolnej

W dniu 4 września wychowawcy będą udzielać informacji dotyczących zapisów i funkcjonowania świetlicy w stołówce szkolnej. Deklaracje zapisu do świetlicy uczniów obecnych klas pierwszych można składać u wychowawców świetlicy w terminie ostatecznym do 9 września 2017.

Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30- 17.00.
Prosimy, aby każde dziecko przyniosło w semestrze do świetlicy: ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, obuwie zmienne (obowiązuje od września do czerwca).