Total top

   

Czerwiec 2017

20.06.2017

Jutro popłyniemy daleko...

... jeszcze dalej niż te obłoki
pokłonimy się nowym brzegom
odkryjemy nowe zatoki...

Życzenia pięknych wakacji, błogiego wypoczynku, regeneracji sił i ciała, i ducha wszystkim uczniom, ich rodzinom, naszym absolwentom i sympatykom składają pracownicy SP1 :)

20.06.2017

Mamy matematyczny grant!!!

Z wielką radością zawiadamiamy, że nasi nauczyciele matematyki w Programie mPotęga organizowanym przez mBank zdobyli grant! Dzięki temu jesienią SP1 będzie tętniła matematycznym życiem. Uczniowie klas IV - VII będą mieli okazję uczyć się nowych umiejętności na pograniczu matematyki i sztuki, a także w nietypowy sposób - logicznego myślenia; nie zabraknie tradycyjnego Dnia Matematyki w zmodyfikowanej formie, a najwytrwalszych miłośników Królowej Nauk zaprosimy do udziału w SuMa, czyli w obozie Sudety Matematyczne. Będzie się działo... :)

20.06.2017

Łukasz - młody matematyk

Z przyjemnością przedstawiamy społeczności szkolnej Łukasza Maryniaczyka z 3c. Łukasz uzyskał tytuł laureata XVII Miejskiego Konkursu Matematycznego klas III - znalazł się wśród sześciu najlepszych matematyków klas młodszych we Wrocławiu! Cieszymy się, że w naszej szkole rosną młodzi adepci Królowej Nauk :) 

20.06.2017

Akcja "Rowerowy Maj" zakończona

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza szkoła zajęła II miejsce w ogólnowrocławskiej akcji "Rowerowy Maj". W każdym dniu maja pod szkołą parkowały dziesiątki rowerów, hulajnog, uczniowie przyjeżdżali również na rolkach i deskach - było ruchliwie i kolorowo! Na szczęście również było bezpiecznie. Cieszymy się, że w czerwcu dzieci nadal przyjeżdżają do szkoły swoimi pojazdami - codziennie wszystkie stojaki na rowery są zajęte. Nie ma jak to zdrowy styl życia!

19.06.2017

Wielkie sukcesy znawców Wrocławia!

Nasi uczniowie Wiktioria Stumpf z 6a i Adrian Lis z 5b zajęli I i II miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wratislavia Sacra „Zabytki sakralne na Ostrowie Tumskim”. Ta sama dwójka uczniów zdobyła IV i X miejsce w finale XXVI Powiatowego Konkursu wiedzy o Wrocławiu "Wrocław moje miasto”. Brawo! To wspaniałe, że tak utalentowani  i ambitni uczniowie zdobywają laury w niezwykle trudnych, wymagających konkursach!

19.06.2017

Nasze dziewczęta Mistrzyniami Wrocławia w piłce nożnej roku 2017

Dnia 19 maja 2017 roku rozegrano zawody pomiędzy szkołami podstawowymi w piłce nożnej dla dziewcząt o Mistrzostwo Wrocławia. Spośród 23 drużyn nasza szkoła okazała się najlepsza i zdobyła najwyższe trofeum - I miejsce i złoty medal. Nasz „złoty team” występował się w składzie: Julia Karcz, Patrycja Pietrzak, Sonia Chorębała, Weronika Kasprzykowska, Julia Durys, Natalia Stępień, Nikola Mieszczak. Dziewczyny! Wielkie gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły, ambicję i wolę walki!

19.06.2017

Genialny skrzypek

Jarek Mykuliak z klasy 6a oprócz tego, że wspaniale uczy się w naszej szkole, to jeszcze osiąga sukcesy reprezentując Szkołę Muzyczną. W ostatnim czasie zdobył Srebrny Smyczek na Muzycznych Prezentacjach Młodych Sktzypków w Bystrzycy oraz został laureatem III nagrody na VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym. Nagrodę odbierał na Zamku Królewskim w Warszawie - sami zobaczcie...

08.06.2017

Wojtek - autor, pisarz...

Wojtek Konieczny z kl. IVb wziął udział w ogólnopolskim konkursie "Popisz się talentem" dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej, zorganizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era" http://www.nowaera.pl/popiszsietalentem i znalazł się wśród wyróżnionych!

07.06.2017

Nowe galerie ze zdjęciami z Pikniku Rodzinnego i Mini Ligi Mistrzów

Zapraszamy do ogladania nowych zdjęć z weekendowych wydarzeń. Galerie bedą sukcesywnie uzupełniane. http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1590, http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1592, http://www.sp1.wroclaw.pl/node/1593

05.06.2017

To było genialne!

W sobotę - 3 czerwca 2017 roku na boisku i dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbyła się wielka impreza - Mini Liga Mistrzów w mini piłce nożnej i Rodzinny Piknik https://goo.gl/photos/SbdNcdkmuXKtXrHFA. Oprócz pogody dopisali przede wszyskim fantastyczni Ludzie! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne dzieło zorganizowania dla dzieci wspaniałej zabawy! W załączniku relacja rodzica - Pani Lucyny Stempak - przeczytajcie koniecznie!

05.06.2017

Wyniki Mini Ligi Mistrzów na Ołbinie 2017

3 czerwca, w ramach Pikniku Rodzinnego organizowanego w SP 1, rozegrano wielki turniej - Mini Ligę Mistrzów, w której wystąpiło 29 drużyn. Pomysł Panów Rafała Zarzyckiego i Krzysztofa Starucha (DZIĘKUJEMY!) przyciągnął na nasze boisko ponad 120 zawodniczek i zawodników.

05.06.2017

Olimpiada Lekkoatletyczna klas młodszych

W piątek 2 czerwca 2017 r.  uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zorganizowanej już po raz szesnasty  Olimpiadzie Lekkoatletycznej http://sp1.wroclaw.pl/node/1587. Każdy z młodych sportowców mógł zmierzyć się z rówieśnikami w jednej z czterech dyscyplin: skoku w dal, rzucie piłeczką tenisową, biegu na krótkim dystansie oraz biegu sztafetowym. Wszyscy zawodnicy zmagali się z rywalami w atmosferze fair play przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek.

01.06.2017

Piknik Rodzinny na boisku SP1 już w sobotę!

W sobotę 3 czerwca od 9.00 do ok. 14.30 na dziedzińcu szkoły odbędzie się pierwszy Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców i całą społeczność szkolną SP1. Do głównych atrakcji należą gra terenowa "Na ratunek królewskiej parze!" (regulamin w załaczniku), rekreacyjne stanowiska sportowe, turniej tenisa stołowego, malowanie twarzy, ścieżka zmysłów, układanie Happy Cube, balonowe zwierzaki, griile i kawiarenki, koncert pod błekitnym niebem,... Na boisku spotrowym będzie równolegle rozgrywała się piłkarska Mini-Liga Mistrzów. Serdecznie zapraszamy!

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.